check_circle

Job verificat

|Publicat 11 Feb 2019 | Expiră 14 Mar 2019

INGINER DEBUTANT

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare în domeniul Ingineriei (specializări: Mecanică, Electronergetică, Chimie, Automatizări, etc.)
  • Cunoștințe și abilități practice în domeniul industrial
  • Cunoștințe de limba engleză nivel mediu
  • Flexibilitate și atitudine proactivă
  • Interes pentru tehnologie

Descrierea jobului

În funcție de performanțe și după parcurgerea unor etape de formare profesională care se desfășoară pe parcursul mai multor luni, poți să lucrezi ca inginer având următoarele responsabilități:

1. Inginer DCS

  • Operează în DCS (“distributed control system”)
  • Colaborează cu Operatorii DCS pentru operarea instalațiilor în condiții de siguranță
  • Monitorizează parametrii de funcționare ai instalației.

2. Inginer Mentenanță
  • Participă activ la lucrările de mentenanță a utilajelor de pe platforma Azomureș
  • Evaluează starea tehnică a utilajelor și a instalațiilor
  • Propune acțiuni corective specifice activității de mentenanță

3. Inginer integritatea echipamentelor
  • Efectuează verificări tehnice periodice ale instalațiilor și utilajelor ISCIR și non ISCIR
  • Identifică și analizează riscurile în ceea ce privește funcționarea echipamentelor
  • Dezvoltă metode de analiză pentru determinarea fiabilității echipamentelor

Cu o istorie de peste 50 de ani, Azomureş este cel mai important producător de îngrăşăminte minerale pentru agricultura din România. În primăvara anului 2012, combinatul Azomureş a fost preluat de grupul Ameropa, integrator de inputuri agricole la nivel mondial.
Astăzi, Azomureş este o platformă industrială modernă, care respectă standardele în ceea ce privește reglementările de mediu şi care asigură în mod constant produse de foarte bună calitate pentru fermierii din România. În ultimii ani s-au alăturat echipei tot mai mulți tineri care au devenit specialiști prin intermediul programele de dezvoltare profesională.

Expirat
INGINER DEBUTANT  -  Azomures S.A.