Gratis

Inginer debutant proiectant instalatii hidro-mecanice

EREN CONS SRL

Candidatul Ideal

​Cerinte post:
· Studii superioare – instalatii in constructii
· Nu necesita experienta;
· Cunostinte si abilitati in legislatia specifica instalatiilor HVAC, sanitare si stingere incendiu;
· Cunostinte operare PC : Proiectare asistata 3D, 2D; Pachet Ms Office;
· Capacitate de viziune de ansamblu a unui proiect, inclusiv implicatiile financiare ale acestuia;
· Abilitati de planificare, coordonare, conducere si control;
· Abilitati foarte bune de comunicare, abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa;
· Disponibilitatea de a calatori in interes de serviciu;

Ne-ar placea si:
· Experienta anterioara in software BIM ;
· Experienta anterioara in executie

Profil psihologic :
  • Capacitate de inovare
  • Lucru in echipa
  • Atentie la detalii
  • Organizare si autonomie
  • Abilitati de comunicare
  • Personalitate energica si flexibila
  • Capaciatate de asimilare cunostinte tehnice

Descrierea jobului

Postul de inginer proiectant instalatii hidro-mecanice este integrat in departamentul tehnic, fiind subordonat directorului tehnic-vanzari-ofertare. Postul de inginer proiectant instalatii hidro-mecanice are rol de suport tehnic pentru departamentul de ofertare, precum si pentru departamentul de productie. De asemenea, in cazul proiectelor de tip proiectare si executie, inginerul proiectant instalatii hidro-mecanice va avea rolul de a realiza partea de proiectare a instalatiilor HVAC, sanitare si stingere incendiu. Misiunea inginerului proiectant instalatii hidro-mecanice este de a gasi si detalia solutii tehnice optime, atat in faza de ofertare, cat si in faza de pregatire productie.

Participa la :
· Pregatirea si verificare din punct de vedere tehnic a ofertelor;
· Pregatirea productiei;
· Proiectarea investitiilor din cadrul contractelor de tip design&build;
· Identificarea si proiectarea solutiilor de value engineering, atat in faza de proiectare, cat si in faza de pregatire productie;

Raspunde de :
· Analiza si verificarea proiectelor in curs de ofertare, din punctul de vedere al instalatiilor hidro-mecanice;
· Proiectare si pregatirea productiei proiectelor, in faza premergatoare executiei;
· Proiectare in software BIM a instalatiilor hidro-mecanice;
· Identificarea solutiilor cu potential de value engineering, din punct de vedere al instalatiilor hidro-mecanice;
· Generarea de detalii de executie, pentru proiectele aflate in desfasurare;

Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024