Publicat 10 Ian 2019 | Reactualizat 07 Feb 2019 | Expiră 10 Feb 2019

Inginer de productie - structuri metalice

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam o persoana care sa aiba studii superioare tehniice (absolvent de Politehnica).
Experienta intr-o pozitie similara este foarte importanta pentru noi, fiind obligatorii minim 3 ani intr-o companie de productie.
Experienta intr-o sectie de productie de structuri metalice asamblate prin sudura reprezinta un avantaj.

Abilitatile si competentele pe care le dorim sunt:
Limba engleza – nivel mediu scris si vorbit;
Operare PC: MS Office; AutoCAD, sisteme de tip ERP si nesting (cunoasterea Tekla reprezinta un avantaj)
Comunicare si interrelationare personala;
Gandire analitica, atentie la detalii;
Organizare si prioritizare;
Capacitatea de a lucra in echipa;
Orientare spre rezultate, proactivitate, atitudine pozitiva;
Dorinta de invatare continua.

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
Intocmeste programe, grafice si documente de planificare si urmarire a fabricatiei structurilor metalice astfel incat sa se respecte termenele contractuale ale proiectelor;
Intocmeste liste si calculeaza cantitatile de materiale pentru proiectele pe care le gestioneaza astfel incat consumurile de materiale sa fie optimizate si sa permita o aprovizionare eficienta;
Executa calculul normelor de timp si stabileste ordinea cronologica a operatiilor executate in fluxul tehnologic de fabricatie conform normativelor in vigoare si criteriilor de performanta ale companiei;
Analizeaza diferite neconfomitati care pot aparea in procesul de urmarire a productiei si in procesul de productie propriu-zis si initiaza actiuni corective, propunand solutii;
Efectueaza raportari catre cei cu care relationeaza pe probleme de productie, organizeaza si conduce sedinte de proiect in scopul eficientizarii operatiunii de planificare a productiei;
Verifica respectarea intocmai a fluxului tehnologic de fabricatie conform documentelor in vigoare si raspunde de monitorizarea executiei reperelor si subansamblelor pe care le are in sarcina, astfel incat sa se respecte conditiile de calitate prevazute, termenele contractuale si bugetele stabilite;
Tine evidenta detaliata a comenzilor pe care le urmareste;
Primeste si indosariaza toate documentele specifice comenzilor pe care le urmareste (programe CNC, note de predare, rapoarte de neconformitate, rapoarte de calitate etc.);
Raspunde de calitatea lucrarilor executate.

Despre noi:
Suntem o compania de origine finlandeza care deschide noi operatiuni de productie in Romania, localizate in Bolintin-Deal, Autostrada A1.
Ne vom bucura cu totii de un mediu in care relatiile sunt bazate pe respect si incredere iar toate instrumentele de lucru (de la utilajele din productie si echipamentele de protectie folosite pana la echipamentele IT si mobilier) sunt noi si de cea mai inalta calitate.
Oferim un pachet salarial atractiv si beneficii motivante!

Peikko Group Corporation este un furnizor global de top de solutii pentru industria constructiilor, realizand structuri metalice inovative pentru proiectele de constructii cu beton prefabricat și monolit. Produsele noastre ofera o cale de proiectare si executie mai rapida, mai sigura si mai eficienta. Programele noastre de proiectare dedicate, impreuna cu componentele usor de instalat ajuta la imbunatirea procesului de constructie.
Peikko detine operatiuni in 30 de tari din Europa, China, Orientul Mijlociu si America de Nord, cu unitati de productie in 7 tari.
Scopul nostru este de a oferi local solutii extrem de performante in termeni de calitate, siguranta si inovatie. Peikko are un focus deosebit asupra introducerii continue de noi solutii si servicii inovative, motiv pentru care investitiile in Cercetare si Dezvoltare sunt printre cele mai mari in aceasta industrie.

Expirat
Inginer de productie - structuri metalice  -  Peikko Construction Accessories SRL