Gratis

Inginer de Mediu

Stratos Management

Candidatul Ideal

  • Persoana implicata, proactiva, organizata, cu un nivel bun de comunicare si dornica de a asimila informatii noi;
  • Studii superioare in domeniul Ingineriei/Protectiei Mediului finalizate;
  • Certificare ca urmare a participarii la cursuri/studii in domeniul protectiei mediului (Curs de Auditor de Mediu, Responsabil de mediu, specialist in Managementul Deseurilor, certificari pentru elaborator de studii emise de Ministerul Mediului);
  • Cunostinte operare PC (Excel, Word, Power Point)
  • Experienta pe un post similar min. 2 ani;
  • Cunoasterea limbii engleze nivel mediu;
  • Flexibilitate de deplasare in alte zone din tara.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Detine un portofoliu de clienti pentru care efectueaza servicii si/sau consultanta;
• Participa la controale efectuate de Garda ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂de Mediu, AFM si alte autoritati mandatate de lege sa efectueze controale cu privire la protectia mediului;
• Intocmeste si/sau asigura suport pentru pregatirea documentelor in vederea obtinerii actelor de reglementare pe zona de protectia mediului;
• Pregateste si desfasoara audituri in diverse domenii precum deseuri, ambalaje sau alte obligatii de mediu;
• Tine evidenta lunara a activitatilor desfasurate pe fiecare client in parte (din portofoliul propriu) si se asigura ca obligatiile fata de clienti sunt respectate corect si la timp;
• Studiaza permanent legislatia de profil pentru a putea oferi consultanta proactiva clientilor si, pe subiecte tipice ale anumitor clienti, la solicitarea acestora, le ofera raspunsuri, puncte de vedere, documentate in scris.

Ce oferim?
• Un cadru dinamic de dezvoltare personala si profesionala in domeniul protectiei mediului, intr-o echipa tanara si intr-un domeniu in plina dezvoltare;
• Satisfactia de a inova si inspira noi modele de lucru in domeniul consultantei privind protectia mediului;
• Participarea la cursuri de specializare profesionala si de dezvoltare personala;
• Iesiri cu colegii;
• Tichete de masa in format electronic;
• Asigurare medicala privata;
• Masina de serviciu, in regim pool car;
• Posibilitatea de a lucra in regim hibrid.

Avand o experienta de 6 ani in consultanta de mediu, echipa Stratos Management, ofera servicii integrate de mediu pentru companii. Compania are un portofoliu de cateva sute de clienti din diverse domenii de afaceri si industrii, avand birouri in Bucuresti, Cluj si Iasi. Suntem intr-o dezvoltare continua intr-un domeniu cu o cerere exponentiala. Cautam constant oameni care doresc sa isi dezvolte potentialul, dinamici, care vor sa faca performanta. Te asteptam la un ceai sau o cafea sa povestim mai mult si sa iti gasesti locul in echipa noastra :).

Publicat 17 Mai 2024 Reactualizat 3 Iun. 2024 Expiră 16 Iun. 2024