Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Responsabil de mediu

ECO FIRE SISTEMS SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Companie cu sediul in judetul Constanta angajeaza responsabil de mediu.

Cerinte:

- studii superioare profil tehnic/ingineria mediului/ecologie;
- experienta profesionala de min 3 ani;
- curs specialist in managementul deseurilor/curs responsabil de mediu;
- atitudine pozitiva, seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate;
- cunostinte de MS Office (Excel, word);
- permis de conducere categoria B;
- domiciliu stabil in Constanta, Ovidiu sau Navodari.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Asigura obtinerea autorizatiilor de mediu/ acordurilor de preluare ape uzate pentru amplasamentele societatii;
- Asigurarea monitorizarea emisiilor in ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀apa, aer, sol, conform autorizatiilor de mediu si acordurilor de preluare ape uzate, prin laboratoare autorizate;
- Asigura documentele necesare pentru plata la fondul de mediu conform legislatiei;
- Urmareste respectarea masurilor prevazute in autorizatiile de mediu si respectarea legislatiei;
-Raporteaza evidenta gestiunii deseurilor colectate in SIM, pe localitati, tipuri de deseuri, tipuri de clienti, in baza evidentelor tinute soicetatii;
- Raporteaza evidenta gestiunii deseurilor generate in societate, in baza evidentelor tinute de responsabilii cu gestiunea deseurilor din fiecare punct de lucru;
- Colecteaza datele preliminare de la punctele de lucru in vederea intocmirii situatiilor si raportarilor catre autoritatile publice locale si de mediu;
- Raporteaza situatiile statistice catre autoritati publice locale.

Publicat 23 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 22 Iun. 2024