Publicat 31 Mar 2019 | Expiră 01 Mai 2019

INGINER DE MEDIU

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• studii superioare - licentiat in Ingineria Mediului / AVANTAJ;
• experienta in domeniul protectiei mediului ;
•detine cunostinte de legislatie de mediu, in special in gestiunea deseurilor;
• detine cunostinte foarte bune de operare MS Office (Word, Excel, PowerPoint);
• detine carnet de conducere categoria B (avantaj);
• flexibilitatea de deplasare in alte zone din tara constituie un avantaj;
• capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
• capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
• capacitate de a respecta termene limita;
• atentie catre detalii;
• placere si abilitate de a invata lucruri noi;
• responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
• personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;

Mentionam faptul ca pachetul complet salarial si beneficii il prezentăm în cadrul interviului.

Descrierea jobului

-Cunoaste legislatia de baza in domeniul protectiei mediului, managementul deseurilor si obligatiilor catre Administratia Fondului pentru Mediu (domeniul ambalaje);
-Mentine relatia cu autoritatile competente de reglementare si control;
- Întocmesc fișa prezentare și declarație /documentație necesară obținerii Autorizației de Mediu;
-Intocmeste evidente/raportari conform Autorizatiilor de mediu, la cererea autoritatilor sau a diverselor departamente din cadrul firmei;
-Gestioneaza documentele necesare efectuarii activitatii de colectare deseuri (formulare aprobare transport, buletine de analiza, fise ale deseurilor, trasabilitatea deseurilor, etc);
-Ofera suport clientilor (in limita prevederilor contractuale) sau altor departamente din cadrul firmei ptr diverse solicitari specifice (incadrari deseuri, solutii de eliminare/valorificare, etc);
-Gaseste si optimizeaza solutiiile pentru eliminarea si valorificarea deseurilor (cauta activ si permanent furnizori de solutii);
-Gestioneaza serviciul de intocmire a buletinelor de analiza a deseurilor pentru clienti cat si a celor proprii;
-Identifica si interpreteaza corect;
-Identificarea si incadrarea corecta a deseurilor contractate;
-Mentine legatura permanenta cu autoritatile si institutiile ce activeaza in zona de mediu;
-Participa activ in cadrul diverselor intruniri si conferinte cu tematica specifica;
-Indeplineste alte sarcini specifice de mediu.

Green Enviro Transilvania SRL este o societate de consultanta ce ofera solutii de mediu pentru companiile din Romania.
Te asteptam sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica si prietenoasa, dedicata realizarii scopurilor propuse.
Daca ai competentele si aptitudinile sus mentionate, dorim sa discutam cu tine! Trimite-ne CV-ul tau pe adresa [email protected] si noi te vom contacta.

Succes tuturor candidatilor!

Expirat
INGINER DE MEDIU  -  SC GREEN ENVIRO TRANSILVANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles