Gratis

INGINER CONSTRUCTOR

G.T.M. RUTIER S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Inginer absolvent al facultatii de constructii
  • Cunostinte necesare privind calitatea in constructii
  • Cunostinte privind legislatia in vigoare din domeniul constructiilor sunt obligatori
  • Cunostinte cu privire la SSM, PSI, Protectia Mediului sunt necesare
  • Cunostinte de operare pe calculator: Microsoft Office (Word, Excel), AutoCAD (reprezinta un avantaj)
  • Capacitatea de a lucra in echipa, dar si individual
  • Persoana orientata către rezultate
  • Persoana cu bune abilitati de organizare, comunicare si planificare
  • Experienta constituie un avantaj

Descrierea jobului

  • Organizeaza activitatile in santier si fronturile de lucru in vederea incadrarii in termenul de executie
  • Mentine relatia cu dirigintele de santier
  • Propune optimizari de solutii fie in executie, fie in vederea cresterii calitatii lucrarilor/ diminuarii costurilor de executie si/sau optimizarii timpilor de executie
  • Sesizeaza eventualele erori identificate in proiect si solicita proiectantului clarificari si/sau emitere de solutii tehnice
  • Verifica si aproba punerea in executie a materialelor in conformitate cu prevederile caietului de sarcini
  • Participa activ la intocmirea/actualizarea graficului de executie si urmareste respectarea acestuia
  • Urmareste graficele de executie a subcontractorilor si incadrarea acestora in termenele de executie contractate
  • Verifica situatiile de lucrari ale subcontractorilor din punct de vedere cantitativ si calitativ
  • Verifica proiectul si listele de cantitati ale acestuia si participa activ la intocmirea cererilor de oferta in vederea contractarii executiei lucrarilor
  • Coordoneaza si supravegheaza subcontractorii in santier
  • Urmareste respectarea specificatiilor din proiectul tehnic de executie
  • Raspunde pentru aplicarea prevederilor si masurilor privind securitatea si sanatatea in munca si a normelor PSI in cadrul santierului
  • Raspunde de gestionarea aspectelor tehnice si administrative ale santierului
  • Intocmeste lunar rapoarte de progres a executiei lucrarilor si prezinta planificarea lucrarilor pentru luna urmatoare
  • Se ofera autoturism si toate resursele necesare desfasurarii activitatii + pachet salarial motivant.

Parte a grupului GTM GRUP, GTM RUTIER are obiectul principal de activitate constructiile de drumuri si poduri.

GTM Garanție – Tenacitate – Motivație
Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024