Publicat 16 Mai 2019 | Reactualizat 13 Iun 2019 | Expiră 16 Iun 2019

Inginer constructor ofertare lucrari publice

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
· Facultate cu profil tehnic ( preferabil construcții, secția construcții civile, industriale si agricole);
· Cunoașterea legislației privind achizițiile publice;
· Cunoașterea unui program de deviz ( Windoc Deviz, Doclib, etc.)
· Utilizarea Ms Excel nivel mediu-avansat;
· Atenția la detalii;
· Experiența in execuție, proiectare sau ofertare reprezintă un avantaj;

Descrierea jobului

A. Responsabilități in ceea ce privește prospectarea de piață:

· Studierea anunțurilor de lucrări publice in mediul on-line si alegerea de potențiale proiecte publice;
· Studierea mediului on-line si alegerea de potențiale proiecte;
· Comunicarea cu potențialii clienți;
· Pregătirea si transmiterea documentației de precalificare;

B. Responsabilități in ceea ce privește proiectele in curs de ofertare:

· Studierea documentației tehnice primite in urma cererilor de oferta;
· Pregătirea si distribuirea cererilor de oferta către furnizori si subcontractori;
· Negocierea ofertelor cu furnizorii/subcontractorii;
· Negocierea ofertelor cu clienții;
· Realizarea ofertelor in aplicația ERP, in Excel si/sau in program de devize, după caz;
· Comunicări cu clientul;
· Transmiterea ofertelor către client;

C. Responsabilități in ceea ce privește demararea execuției proiectelor contractate:

· Generarea fisei limita si verificarea acesteia împreună cu responsabilul tehnic ( pregătirea si urmărirea producției);
· Pregătirea anexelor la contractul cu clientul;

D. Responsabilități in ceea ce privește proiectelor contractate aflate in curs de execuție:

· Transmiterea ofertelor pentru lucrări suplimentare către client;
· Transmiterea NR/NCS către client;
· Generarea de Fisa Limita si Buget in baza lucrărilor suplimentare aprobate/semnate de client;

Eren Grup Brașov activează în domeniul construcţiilor de 13 ani, având competenţe avansate și un portofoliu ce include construcţii speciale, civile, industriale, agricole, comerciale şi de energie verde de mari dimensiuni.
Din 2009, realizează proiecte de Antrepriza Generală și Design & Build. Au fost parteneri la livrarea a 48 de construcţii civile, 123 de construcţii industriale, 67 de centre comerciale şi showroom-uri, 156 de pardoseli industriale, 7 construcţii agricole si 5 construcţii speciale şi de energie verde.
Echipa Eren Grup abordează fiecare proiect cu responsabilitate, implicare și o mentalitate de partener exigent, care se angajează în colaborari de lungă durată.

Expirat
Inginer constructor ofertare lucrari publice  -  Eren Cons

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles