Inginer constructii - punct lucru Teius

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Cunoștințe bune de AUTOCAD;
- Constituie avantaj experiența în prefabricate de beton;
- Abilități de operare PC - nivel avansat – MS Office;
- Competențe de lucru cu oamenii;
- Capacitatea de a coordona echipe de lucru;
- Aptitudine avansată de învățare.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Îndeplinirea planului de producție planificat zilnic
• Monitorizează realizarea programelor lunare de producție în conformitate cu planificarea stabilită;
• Asigură documentațiile tehnice de execuție necesare fiecărui post din producție;
• Urmărește încadrarea în consumurile normate de materiale și manopera aferentă;
• Întocmește necesare în vederea aprovizionării cu materii prime/materiale, astfel încât să nu existe timpi morți în producție;
• Repartizează sarcinile pe linia de fabricație, utilaje și executanți urmărind zilnic modul de realizare a graficelor de producție;
• Monitorizează marcarea și depozitarea elementelor până în momentul predării acestora în gestiunea de produse finite;
• Este responsabil cu realizarea calității producției astfel încât aceasta să respecte nivelul cerințelor specificate în normative;
• Participă la implementarea standardelor de Calitate, SSM și Mediu conform programelor anuale.

Somaco Grup Prefabricate este unul dintre cei mai mari producători de elemente prefabricate din beton utilizate în domeniul infrastructurii rutiere, electrice și de apă canal, precum și al construcției centrelor comerciale, logistice sau de producţie din țară. De asemenea, Somaco este unul dintre cei mari producători de beton celular autoclavizat (BCA) din țară, brandul cel mai căutat în regiunea Moldova. Deținem 6 fabrici (Adjud, Buzău, Roman, Teiuș, Târgoviște și Timișoara) și începând cu 1 noiembrie 2019, Somaco Grup Prefabricate face cu mândrie parte din grupul LafargeHolcim.

Publicat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022