INGINER CONSTRUCTII, Dep.Tehnic-Ofertare drumuri, edilitare

Drum Concept SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Esti pasionat de domeniul tehnic? Consideri ca dinamica acestui domeniu ti se potriveste?
Esti atent/a la detalii, iar in munca ta, erorile si omisiunile nu-si au locul? Ai capacitate de analiza si sinteza?
Atunci...te asteptam in echipa noastra!!!

Daca doresti sa te alaturi echipei noastre esti/ai:
  • studii superioare tehnice in domeniul constructiilor;
  • cunostinte temeinice in ceea ce priveste tehnologiile de executie, consumurile de resurse si normarea muncii;
  • experienta in ofertare - minim 5 ani;
  • cunostinte aprofundate operare calculator (MS Office);
  • experienta in operarea platformei de licitatii – SEAP/ SICAP
  • experienta in utilizarea programelor de prelucrare a devizelor WINDEV/ INTERSOFT;
  • cunostinte aprofundate ale legislatiei in vigoare in materia achizitiilor publice;
  • cunostinte relevante ale pietei (Producatori/ Furnizori/ Subcontractori);
  • excelente abilitati de comunicare, relationare si munca in echipa;
  • persoana dinamica, atenta la detalii, cu capacitate de analiza si sinteza;
  • cunostinte limba engleza si cunoasterea programului AUTOCAD - avantaj;

Descrierea jobului

In echipa noastra, te vei ocupa de:
  • studierea documentatiei de atribuire (Fisele de date, Caietele de sarcini, Formularele, Studiile de fezabilitate/ Documentatiile de Avizare a Lucrarilor de interventie si/ sau Proiectele Tehnice – parte scrisa/ parte desenata, Avizele si acordurile, Studiile geotehnice/ hidro-geologice etc.);
  • identificarea eventualelor omisiuni, erori, neconcordante intre Caietul de sarcini si documentatia de atribuire, intre partea scrisa, partea desenata si/ sau Listele de cantitati de lucrari pe categorii de lucrari;
  • formularea solicitarilor de clarificari cu privire la elementele care stau la baza elaborarii Propunerilor financiare, analizarea si implementarea raspunsurilor la solicitarile de clarificari;
  • colaborarea cu persoanele desemnate sa elaboreze Propunerile tehnice, in vederea corelarii Propunerilor financiare cu Propunerile tehnice prezentate in cadrul ofertelor depuse;
  • intocmirea documentatiilor economice in conformitate cu instructiunile, cu privire la modul de intocmire si prezentare a Propunerii/ ofertei financiare si cu Formularele din documentatia de atribuire;
  • incadrarea descrierilor unor activitati in articole de norme republicane de deviz sau crearea unor norme compuse proprii, in functie de specificul procedurii;
  • selectarea informatiilor/documentelor din documentatia de atribuire pe specialitati si transmiterea acestora potentialilor Subcontractori pentru a le permite sa elaboreze oferte conforme pentru partea lor de servicii/ lucrari in cadrul viitoarelor contracte;
  • transmiterea cererilor de oferta catre Furnizori/ potentiali Subcontractori, pe specialitati;
  • verificarea conformitatii ofertelor primite de la Furnizori/ potentiali Subcontractori cu specificatiile tehnice din documentatia de atribuire/ Fisele tehnice;
  • analizarea comparativa, interpretarea si prelucrarea ofertele primite de la Furnizori/ potentiali Subcontractori in vederea includerii in Propunerile financiare depuse a celor mai avantajoase oferte (dpdv tehnico – economic);
  • verificarea ca ofertele de pret pentru servicii, resurse (materiale, de utilaje, transport) si pentru lucrari subcontractate incluse in Propunerile financiare depuse sa fie insotite de documente care atesta conformitatea si calitatea (Declaratii de performanta/ Certificate de conformitate/ Certificate de garantie/ Retete de produs/ Certificari de produs/ Fise tehnice/ Autorizatii specifice pe care operatorii economici declarati Subcontractori le detin pentru executia lucrarilor pe care le vor executa in cadrul viitoarelor contracte);
  • intocmirea raspunsurilor, la solicitarile de clarificari transmise de Comisia de evaluare cu privire la ofertele financiare depuse, pe parcursul evaluarii ofertelor;
  • procesarea actualizarii preturilor Contractelor in perioada de valabilitate a acestora, in conformitate cu formulele de ajustare prevazute in prevederile contractuale;
  • dupa semnarea Contractelor, in functie de modalitatea de prezentare a Situatiilor de lucrari lunare, poti participa la prelucrarea in preturile de oferta ale cantitatilor de lucrari pe categorii de lucrari prezentate la decontare, pe baza masuratorilor/ atasamentelor primite de la Departamentul de productie.

​Iti oferim:
  • salariu motivant;
  • desfasurarea activitatii intr-o companie puternica si dinamica;
  • mediu de lucru placut si un colectiv foarte bine pregatit;
  • oportunitati de invatare si imbogatire a cunostintelor;

Prin aplicarea CV-ului dumneavoastra la acest job, sunteti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.

Numai candidatii selectati vor fi contactati pentru programarea unui interviu. Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.

DRUM CONCEPT S.R.L. infiintata in anul 2009, furnizeaza servicii de proiectare, consultanţă şi asistenţă tehnică în domeniile construcţiilor inginereşti si activeaza pe piata executiei de lucrari de infrastructura si suprastructura rutiera, lucrari de reabilitari termice, lucrari de constructii civile (parcari supraetajate, hale industriale), amenajari exterioare (esplanade) etc. atat în Bucureşti, cat si in tara.

Compania noastra pune un accent deosebit pe dezvoltarea personalului, fiind dedicata integrarii expertilor in domeniu, precum si a tinerilor cu potential. Promovam permanenta perfectionare a echipei, crearea sinergiilor la nivel de grup, dar si identificarea de noi solutii care sa sustina efortul companiei de a livra valoare clientilor si comunitatilor, adaptandu-se permanent evolutiilor sociale si ale domeniului constructiilor.

Publicat 20 oct. 2021 Reactualizat 17 nov. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos