Inginer Constructii Civile / Sef Santier

SKILLD by eJobs - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Salut! Noi suntem SKILLD by EJobs și ne-am propus să conectăm super talente cu super companii.
In acest moment suntem in cautarea unui Inginer Constructii Civile pentru o companie matura din punct de vedere economico-financiar, dar si in ceea ce priveste modul in care isi loializeaza angajatii, fiind prezenta in piata inca din anul 1996, in domeniul constructiilor.

Daca ti-am starnit interesul, iata ce isi doreste compania de la tine:

– Experienta de 3 - 5 ani dobandita intr-o functie similara in domeniul constructiilor;
– Studii superioare in domeniul constructiilor;
– Cunostinte tehnice si de legislatie solide, pentru a putea lua decizii optime in mod rapid pentru rezolvarea problemelor aparute in executia lucrarilor;
– Bun cunoscator al materialelor in domeniul constructiilor, sa aiba bune abilitati de
comunicare si relationare cu beneficiarii, autoritatile statului, subcontractanti, furnizori;
– Sa detina cunostinte solide in domeniul constructiilor (metode, tehnologii).
– Sa poata oferi solutii tehnico-economice viabile;
– Sa detina abilitati in obtinerea informatiilor necesare pentru buna derulare a contractului;
– Sa aiba abilitati in programarea muncii si activitatilor pentru incadrarea in termene si
costuri;
– Sa aiba abilitati in identificarea riscurilor si problemelor tehnice;
– Sa fie un bun comunicator cu superiorii, egalii si subordonatii;
– Sa cunoasca si sa fie un bun utilizator al programelor: Pachet Office, Microsoft Project, Windev, Acad;
– Sa fie apt pentru lucru la inaltime;
– Sa fie disponibil pentru activitate ce se desfasoara la birou precum si deplasari in santiere;

Descrierea jobului

Ce oferim:

– Mediu de lucru placut;
– Sediu aflat in centrul capitalei in apropiere de metrou Obor;
– Pachet salarial atractiv corelat cu nivelul de experienta si implicare;
– Masina de serviciu pentru deplasari in santier/intalniri de lucru;
​​​​​​​– Telefon, laptop

Descrierea activitatii:

– Analizeaza documentatia tehnica si dupa caz, solicita clarificarea acesteia;
– Analizeaza proiectul tehnic si dupa caz, solicita clarificarea acestuia;
– Asigura pregatirea lucrarilor si organizarea de santier, urmareste desfasurarea executarii lucrarilor la termenele si calitatea stabilite prin specificatiile contractuale;
– Participa la solutionarea neclaritatilor aparute pe timpul executiei ce sunt in sfera de competenta a executantului;
– Planifica, organizeaza si monitorizeaza executia din punct de vedere al respectarii planurilor si punerii in practica a acestora, al incadrarii in termenele stabilite si al calitatii lucrarilor;
– Intocmeste necesarul de materiale;
– Asigura intocmirea graficelor de executie;
– Asigura intocmirea cartii tehnice a constructiei.
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 8 iun. 2022 Expiră 8 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos