Publicat 04 Apr 2018 | Reactualizat 02 Mai 2018 | Expiră 05 Mai 2018

INGINER CCIA/TEHNICIAN LABORATOR CONSTRUCTII

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice: U.T.C. – C.C.I.A.
  • cunoaşterea programelor: AUTOCAD/ ALLPLAN/ETABS, SAP, MICROSOFT OFFICE;
  • cunoaşterea limbii engleze şi/sau altă limbă de circulaţie internaţională, la un nivel min. mediu
  • flexibilitate, seriozitate, orientare spre muncă în echipă;
  • capacitatea de a realiza proiectele alocate în termenul stabilit;
  • capacitate de comunicare cu clienţii pe probleme tehnice, de reprezentare a companiei ladiscuţii şi întâlniri tehnice, capacitatea de a lua decizii în probleme tehnice;
  • Permis categoria B.

Descrierea jobului

  • întocmește documentaţia tehnică conform datelor primite de la Client/Beneficiar;
  • utilizează echipamentele de încercări şi/sau măsurare, utilizează, manipulează şi depozitează aceste echipamente;
  • prestează activităţi de calcul şi dimensionare la construcţii, elemente de construcţii de importanţă redusă, precum şi calcule tehnico-economice, măsurători, devize, etc.;
  • participă la activitatea de editare/predare a documentatiilor tehnice, întocmește buletine, borderouri și rapoarte de încercări pentru profilul B, BA, BP;
  • prelevezează, confecționează probe de beton proaspăt/probe de mortar proaspăt, efectuează operatiuni privind determinarea consistenței betonului, temperatura betonului, efectuează operațiuni privind confecționarea epuvetelor de beton/mortar proaspăt;
  • efectuează extrageri de carote din beton în vederea determinării rezistenței caracteristice la compresiune și a clasei de beton;
  • preia Rapoartele de încercări de la laboratoare și prelucrează datele sub coordonarea Șefului de laborator/ Administrator;
  • asigură trasabilitatea incercărilor efectuate conform SMC;
  • efectuează vizite pe șantier.

Laborator construcţii ce efectuează încercări de laborator distructive și nedistructive pentru testarea materialelor și elementelor de construcții din beton și beton armat, studii și expertize tehnice privind materialele ce compun structura de rezistență și urmăriri speciale.

Expirat
INGINER CCIA/TEHNICIAN LABORATOR CONSTRUCTII  -  ULTRATEST SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles