Publicat 17 Oct 2017 | Reactualizat 14 Nov 2017 | Expiră 17 Nov 2017

Inginer Calitate

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare incheiate, in domeniul tehnic, preferabil in mecanica/electrotehnica/ chimie industriala;
• Experienta anterioara relevanta pe un post similar / debutant, insa orice experienta entry-level pe un post similar constituie un avantaj
• Experienta in mediul industrial- constituie avantaj;
• Abilitatea de a intelege procesul de productie;
• Disponibilitate de a lucra intr-un mediu industrial;
• Limba franceza si/ sau limba engleza– nivel conversational bun;
• Cunostinte bune de MS Office;
• Persoana dinamica, orientata catre rezultat si catre rezolvarea de probleme;
• Persoana metodica, riguroasa, atenta la detalii;
• Motivatie pentru construirea unei cariere intr-un mediu de lucru international;
• Domiciliul in Prahova sau disponibilitate pentru relocare in aceasta zona.

Descrierea jobului

• Asigura expertiza tehnica in domeniul obtinerii calitatii;
• Se asigura ca politicile si procedurile de obtinere a calitatii sunt aplicate in zonele din productie alocate;
• Evalueaza procedurile existente si propune masuri de optimizare;
• Realizeaza auditul informatiilor referitoare la produsele neconforme pentru a gasi cauzele;
• Propune, respectiv implementeaza masuri pentru corectare si preventie a abaterilor de la standardele de calitate;
• Participa la analizele tehnice pentru produse/materiale;
• Asigura training/mentoring operatorilor si corespondentilor calitate din zona de productie alocata.

Descoperă MICHELIN... O lume diversă: istorie de peste 120 de ani; peste 100 000 de angajaţi in lume, dintre care 3.000 in Romania; creştere anuală a Cifrei de Afaceri de peste 10% in ultimii 3 ani; reprezentanţe comerciale in peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice. O lume pasionantă: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa. O mascotă celebră: Omul Michelin este un simbol absolut unic care intruchipează esenţa spiritului vizionar Michelin. Calitatile sale au facut ca, in urma unui sondaj realizat de Financial Times in 2000, să fie votat drept Cel mai bun simbol al secolului.

Expirat
Inginer Calitate  -  Michelin Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles