Inginer Calitate

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Formare profesională in domeniul electronica, electrica, mecatronică sau/si mecanica.
- Abilități analitice și mod structurat de lucru.
- Cunostinte: Sistem de calitate, Quality Tools (8D, 5why, 5W2H, Fishbone, AQL, etc.), mecanica si electronica, desen tehnic.
- Stie sa foloseasca echipamente de masura si control pentru masuratori electrice/electronice si mecanice.
- Limba engleză – nivel mediu.
- Cunoasterea pachetului MS-Office, în special Word și Excel, precum și experiență cu un sistem ERP reprezinta un avantaj.
- Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara (Inginer sau Tehnician Calitate).
- Dorinta de crestere si evolutie profesionala.

Descrierea jobului

Controlul calității pentru pile de combustie și soluții energetice / Cabinete de control

Scopul nostru este să oferim produse excelente, produse de cea mai bună calitate – iar tu ne ajuți să realizăm acest lucru! Fiecare dintre sistemele noastre de pile de combustie trebuie să treacă printr-o faza FAT (testare de acceptare în fabrică) înainte de a părăsi depozitul nostru, incat sa demonstreze că este în cea mai bună stare de funcționare.

Responsabilitati:

- Testarea inițială a pilelor de combustie și a soluțiilor noastre energetice: efectuarea unei testari functionale pe bancurile noastre de testare.
- Evaluarea rezultatelor cu ajutorul instrumentelor noastre interne și listelor de verificare.
- Efectuarea analizelor defectelor, modului de defectare și depanare.
- Tratarea si gestionarea materialului neconform.
- Realizarea controlului de calitate la receptie (IQC).
- Realizarea inspectiei produselor finale inainte de livrare acestora si eliberarea tuturor documentelor de producție legate de calitate pentru fiecare produs.
- Realizarea de rapoarte specifice calitatii.
- Participarea la imbunatatirea proceslor si la rezolvarea reclamatiilor de la clientii externi si interni.
- Gestionarea problemelor de calitate care apar pe zona sa de compententa.
- Realizarea inspectiilor FAI (First Article Inspection).

Beneficii:

- Mediu internațional de lucru, cu echipe din România, Olanda și Germania
- Echilibru excelent între viața profesională și viața privată cu operare doar intr-un schimb
- Valori fundamentale precum: aliniere, responsabilitate, fiabilitate
- Încurajăm libertatea/independența, creșterea personală și profesională
- Oportunități de formare bazate pe managementul performanței
- Program de lucru flexibil
- Asigurare privata de sanatate, Tichete de masa (20 RON), Bonusuri, Fructe, Bookster

SFC Energy este o companie cu creștere rapidă, parte a SFC Energy AG, o companie germană cotată la bursă (F3C), care este puternic impulsionată de inovația tehnologică.
SFC Energy co-dezvolta și produce bobine și motoare liniare extrem de complexe și fiabile pentru echipamentele de fabricație a semiconductoarelor și aplicațiilor analitice. În plus, SFC Energy dezvoltă, produce și comercializează soluții de alimentare cu energie electrica standard și semi-standard pentru industria laser, echipamente de fabricare a semiconductoarelor și aplicații analitice. SFC operează din locațiile sale de cercetare și dezvoltare și producție din Cluj-Napoca, România - Almelo, Olanda si Brunnthal, Germania. Aici veți găsi zone interesante în care să lucrați, sarcini provocatoare și o echipă fantastică.

Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022