Publicat 14 Feb 2019 | Reactualizat 16 Mar 2019 | Expiră 17 Mar 2019

Inginer Calitate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

1. Nivelul de studii: superioare - profil tehnic, de preferat electric ( electronica, electrotehnica) sau mecanic.

2. Calificare necesara:

  • capacitate de a utiliza echipamente de masurare si monitorizare proprii domeniului de activitate;
  • cunostinte operare PC.
3. Competentele postului:
  • cunostinte legislatie in domeniu calitate;
  • capacitate organizatorica, constiinciozitate, fermitate in luarea deciziilor, abilitati de comunicare;
  • cunoasterea normativelor si standardelor de management calitate (ISO 9001 si IATF 1949 - fost ISO/TS 16949) si control al calitatii;
  • rezistenta la stres, atitudine pozitiva, abilitati practice, capacitate de a se implica simultan in mai multe proiecte.

Descrierea jobului

1. Scopul general al postului: Dezvoltarea si mentinerea Sistemului de Management Integrat corespunzator cu standardele de referinta adoptate de societate.

2. Obiectivele postului:

  • Monitorizarea parcurgerii pasilor de certificare procese / produse cu clientul / organisme de certificare.
  • Masurarea si monitorizarea calitatii proceselor de productie / de management / suport.
3. Descrierea sarcinilor/atributiilor/activitatilor postului:
  • Participa la certificarea si mentinerea SIM asigurand functionarea acestuia la standardul acceptat;
  • Elaboreaza proceduri / instrucțiuni / alte documente SIM, atribuite de către șeful direct;
  • Urmareste punerea in aplicare a proiectelor de produse Electromagnetica, conformitatea acestora cu cerintele clientului si gradul de tehnologizare a produselor, astfel incat sa se depisteze din stadiu incipient inadvertentele si punctele slabe ale proiectului. Semnaleaza aceste deficiente proiectantului si sefului direct;
  • Urmareste completitudinea si corectitudinea documentatiei produsului aflat in faza de prototip si serie zero;
  • Participa la intocmirea documentatiei APQP/PPAP;
  • Participa la intocmirea analizelor structurale de produs, planuri de control, FMEA, analize de capabilitate produse / procese pentru produsele executate in scopul asigurarii indeplinirii cerintelor SIM;
  • Participa la analiza si initierea de actiuni corective de inlaturare a cauzelor ce au generat defecte la produsele aflate in exploatare;
  • Participa la auditurile efectuate de organismele de certificare, client si reprezentanti ai acestora;
  • Completeaza, indexeaza si arhiveaza corespunzator inregistrarile privind calitatea astfel incat, la cerere sa fie usor de regasit;
  • Indeplineste toate celelalte responsabilitati care ii revin din legile si reglementarile in vigoare si din deciziile conducerii societatii din sfera de activitate a Departamentului Calitate.

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) este o companie privata pe actiuni, cotata la bursa, lider pe piata echipamentelor electrice si a furnizarii de energie electrica, furnizor de componente si subansamble auto pentru renumiti producatori europeni si partener de proiecte pentru companii de succes romanesti si europene.
- Echipamente electrice si electronice;
- Scule si matrite;
- Proiectare;
- Subcontractare produse si subansamble electronice, mase plastice, metalice.

Expirat
Inginer Calitate  -  SC ELECTROMAGNETICA SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles