Publicat 24 Iul 2019 | Reactualizat 21 Aug 2019 | Expiră 24 Aug 2019

Inginer calitate - Sectia Vopsitorie

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Experienta minim 3 ani in domeniu;
  • Cunostinte bune de desen tehnic, mecanica, tolerante, calcul de tolerante si automatizari;
  • Cunostinte ISO TS 16949;
  • Cunostinte / experienta cu: FMEA, Control Plan, Ishikawa, QRQC, Analiza Pareto, Raport 8D, SPC/MSA;
  • Cunostinte / experienta in audituri de calitate;
  • Cunostinte lb. engleza scris, vorbit nivel avansat, lb. germana reprezinta un avantaj;
  • Capacitatea de a lucra independent si proactiv;
  • Bune capacitati de comunicare (oral si scris);
  • Orientare spre client;
  • Capacitatea de interventie rapida si spontana in rezolvarea de probleme.

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea conceptelor de calitate pentru produsele noi, modificari si productia existenta;
  • Analiza neconformitatilor;
  • Introducerea si supravegherea proceselor de calitate;
  • Activitati specifice auditului;
  • Instruirea angajatilor;
  • Atributiile si raspunderile privind securitatea si sanatatea in munca;
  • Atributiile si raspunderile privind apararea contra incendiilor;
  • Dezvoltarea continua a sistemului de managementul calitatii;
  • Promovarea procesului de imbunatatire continua;
  • Indeplinirea cerintelor sistemului de management.

Descrierea companiei

Compania Marquardt
Istoria concernului Marquardt incepe in anul 1925 ca afacere de familie, in Rietheim-Weilheim Germania, ajungand in prezent la 13 filiale localizate pe patru continente: Europa, Africa, Asia si America.
La nivel international, echipa Marquardt inglobeaza peste 9000 de angajati, continuand sa creasca si sa inoveze.
In Sibiu, Marquardt si-a inceput activitatea in anul 2006, avand in prezent cinci segmente de productie: Injectie mase plastice, Electronica, Asamblare, Vopsire industriala si Microcomutatoare.
In anul 2008 s-au pus bazele Centrului de Cercetare-Dezvoltare, care are in prezent urmatoarele domenii de activitate: Dezvoltare software, Testare functionala si Validare software, Proiectare mecanica, Dezvoltare hardware, Testare prototipuri.
Produsele noastre se adreseaza in special industriei automotive, portofoliul incluzand clienti ca Mercedes-Benz, Chrysler, Porsche, Jaguar, Maserati, Volkswagen, Audi, BMW, Peugeot, Citroen, Renault, dar au aplicabilitate si in alte domenii: electrocasnice, sisteme audio, echipamente industriale.

Cariera la Marquardt
Marquardt este o companie in continua dezvoltare, atat la nivel local cat si international.
Oferim oportunitati nelimitate pentru dezvoltarea profesionala, promovand totodata principii solide si pasiunea pentru automotive.
Activitatea si mediul nostru de lucru sunt caracterizate prin dinamica, spirit de echipa si inovatie.
Cautam persoane creative si motivate care sa ne ajute in modelarea viitorului.

Te invitam sa faci parte din echipa de succes Marquardt!

Beneficii
Pachet salarial atractiv (incluzand al 13-lea salariu, tichete de masa si prima de Paste);
Oportunitate de a lucra intr-un mediu competitiv;
Acces la programe de dezvoltare profesionala;
Pachet de beneficii nonfinanciare (reduceri/gratuitati la servicii medicale, spa&fitness, cultura&educatie, food&drinks, bricolaj, turism, service auto);
Cantina cu firma de catering;
Sistem de compensare a ideilor de imbunatatire;
Petrecere de Craciun.
Contact
Adresa: Str. Munchen, Nr. 2, Sibiu
E-mail: jobs@marquardt-ro.com
Web: https://ro.marquardt.com

Aplica direct la pozitiile deschise in cadrul echipei noastre la:

Persoana de contact:
Ioana Corman
Tel. 0269 505 361
E-mail: ioanaligia.corman@marquardt-ro.com

Expirat
Inginer calitate - Sectia Vopsitorie  -  SC Marquardt Schaltsysteme SCS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles