Gratis

Inginer Calitate Santier

Elsaco Electronic

Candidatul Ideal

Ești o persoană autonomă care are încredere în propriile idei și valori? Simți că e momentul să faci o schimbare în cariera ta?
Dacă ai răspuns cu "da" la aceste întrebări, noi, ELSACO, venim în întâmpinarea ta cu un post de Inginer Calitate pentru santierele companiei din București, în domeniul termoficare.
Alături de noi vei avea posibilitatea de a-ți orienta cariera în direcția dorită pentru că vei avea autoritatea și libertatea de a experimenta și a construi cu propriile tale idei!
Așadar, dacă ești convins/ă că îți dorești această schimbare, te așteptăm să ne împărtășești din entuziasmul și experiența ta aplicând la acest anunț sau trimițându-ne CV-ul tău la adresa de e-mail cristina.ohaci@elsaco.com.

Ce condiții trebuie să îndeplinești?
  • Absolvent al unei facultăți cu profil Tehnic (Mecanică/Construcții/Instalații/Termoenergetică, etc.);
  • Experiență în controlul calității pe șantiere domeniul termoficare/apă/ canalizare/ stații epurare constituie avantaj;
  • Cunoștințe tehnice (să poată citi și interpreta orice fel de proiect, fișă tehnică echipament etc.);
  • Abilitatea de a se orienta în teren după planurile unui proiect;
  • Cunoaşterea tehnicilor şi a metodelor de măsurare şi control;
  • Bun cunoscător al pachetului MS Office;
  • Permis de conducere Categoria B;
  • Simțul responsabilitătii bine dezvoltat, stăpânire de sine, implicare;
  • Capacitate de a propune și stabili soluții;
  • Inițiativă, organizare și concentrare;
  • Atenție deosebită la detalii, spirit de observație, gândire critică;
  • Disponibilitate la delegații.

Descrierea jobului

  • Activitatea se va desfasura fizic în birourile Organizării de Șantier;
  • Verifică calitatea execuției lucrărilor în șantier conform programului de control al calității, de verificări și încercări aprobat;
  • Urmărește programul de control al calității;
  • Verifică în șantier efectuarea probelor și încercărilor prevăzute în programul de control al calității, de verificări și încercări;
  • Ia parte la toate fazele determinante stabilite de Inspectoratul de construcții și semnează Procesul verbal de Faze determinante;
  • Controlează modul de efectuare a recepției materialelor sosite în șantier;
  • Menține comunicarea cu clienții și furnizorii pe teme de calitate;
  • Întocmește procese verbale calitate;
  • Asigură controlul documentelor in conformitate cu standardele de sistem implementate;
  • Ține la zi jurnalul recepțiilor pe șantier a materialelor, echipamentelor, materiilor prime;
  • Inițiază rapoarte de neconformitate referitor la neconformitățile constatate, verifică și certifică executarea corecțiilor;
  • Propune șefului de șantier sistarea lucrărilor neconforme când neconformitățile sunt majore sau critice;
  • Verifică împreună cu șeful de șantier și RTE lucrarea înainte de recepția la terminarea lucrărilor și/sau înaintea recepției finale.
Ce îți oferim?
  • Pachet sarial competitiv;
  • Mediu de lucru modern și dinamic.

Elsaco este un grup de companii prezente preponderent în domeniile energiei, apei și utilităților, având ca principal obiectiv eficiența energetică și digitalizarea serviciilor oferite de furnizorii de utilități.

Grupul este format la acest moment din 8 companii care acoperă domenii precum: proiecte EPC în: energie, apă, automatizări și SCADA; distribuția și vânzarea de echipamente de măsură și control; soluții în domeniul eficienței energetice; software de proces și business; soluții IT&C, smart metering rezidențial.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024