Publicat 18 Dec 2014 | Reactualizat 18 Ian 2015 | Expiră 19 Ian 2015

Inginer calitate clienti

1 post | 0 aplicanți
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare tehnice (inginerie);
- Minim 2-3 ani experienta intr-o pozitie similara in industria automotive;
- Disponibilitate delegatii la sediul cientilor (in Europa);
- Cunostinte temeinice in ceea ce priveste: ISO-TS 16949, CSR, instrumente standard in industria automotive in domeniul calitatii (PPAP, FMEA, Control Plan), quality core tools (5 WHY, ISHIKAWA, 8D reports), problem solving, etc,;
- Diplomat, metodic, riguros

Descrierea jobului

- Asigură aplicarea normelor si procedurilor SMQ pentru produsele realizate in serie, respectând obiectivele şi politica de calitate definite de Managementul de Asigurare a Calităţii;
- Asigura contactul permanent cu clientii din portofoliu, in problemele specifice de calitate;
- Gestionează reclamaţiile clienţilor, conduce grupurile de lucru si analiza in urma reclamatiilor;
- Contribuie direct si permanent la reducerea costurilor de non-calitate;
- Monitorizeaza si propune solutii pentru imbunatatirea performantei in aria de responsabilitate, in tot ceea ce presupune asigurarea calitatii la client;
- Înlocuieşte Managerul Asigurare Calitate în aplicarea politicii de calitate;
- Aplică procedurile definite in Manualul de Calitate.

Grupo Antolin is a leading multinational company in the development, design and manufacture of interior components for the automobile industry (Overhead, Doors, Seats and Lighting). A profitable, competitive company established in 25 countries in which more than 14,300 individuals provide their skills. Creativity, leadership and client satisfaction continue to be our core values today and are the best recipe for success in the future.
Grupo Antolin CML Innovative Technologies, is a multinational company, acting in the field of Lighting systems for automotive industry, having sites on 4 continents and customers as: PSA, Renault-Nissan, GM, Toyota, Volkswagen-Audi, Honda a.s.o
Due to our expansion in Eastern Europe we are opening an green-field plant in SIBIU, located in Western Industrial Zone.
www.grupoantolin.com

Expirat
Inginer calitate clienti  -  Grupo Antolin Sibiu