Inginer calitate client

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare tehnice;
  • Experienta in asigurarea calitatii si imbunatatire continua de min. 3 ani;
  • Experienta in industria auto de min. 1 an;
  • 6 Sigma/ Certificare Greenbelt; Blackbelt sau Lean Expert constituie avantaj;
  • Cunostinte bune de Core Quality Tools (in special APQP & PPAP);
  • Cunostinte bune dimensiuni geometrice si tolerante, desen tehnic;
  • Cunostinte bune despre analiza neconformitatilor, 8D, 5 de ce?, diagrama cauza-efect;
  • Experienta in lucrul cu standardele de calitate IATF/ Cerinte client;
  • Foarte bune cunostinte ale programelor Microsoft Office: Word, Excel, Powerpoint, Outlook;
  • Foarte bune cunostinte de limba engleza. Cunoasterea unei a doua limbi de circulatie europeana constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • Extragerea periodica a informatiilor de calitate din sistemele de raportare ale clientului si informarea organizatiei cu privire la acestea;
  • Actualizarea in permanenta a matricii de cerinte specifice client, asigurand preluarea si implementarea acestor cerinte in organizatie;
  • Mentinerea contactului permanent cu clientul prin canalele de comunicare agreate;
  • Mentinerea la zi a sistemului de raportare a incidentelor de calitate la client, atat in bazele electronice ale clientilor, cat si in cele interne (pe server) si in cele globale;
  • Coordonarea vizitelor si auditurilor de la client in fabrica;
  • Coordonarea analizei produselor reclamate si inaintarea catre client a raportului de analiza rezultat;
  • Intocmirea planurilor de actiune generate de vizitele si auditurile clientului si asigurarea completarii la timp a actiunilor definite.
  • Intocmirea dosarului de PPAP (impreuna cu echipa de industralizare) si trimiterea acestui catre client pentru validare.

Tenneco is one of the world’s leading designers, manufacturers and marketers of automotive products for original equipment and aftermarket customers, with 2020 revenues of $15.4 billion and approximately 73,000 team members working at more than 270 sites worldwide. Through our four business groups, Motorparts, Performance Solutions, Clean Air and Powertrain, Tenneco is driving advancements in global mobility by delivering technology solutions for diversified global markets, including light vehicle, commercial truck, off-highway, industrial, motorsport and the aftermarket.

The company operates in Romania through one plant located in Ploiesti and a Global Business Center located in Bucharest.

Visit our website and find out more about us at: www.tenneco.com

Publicat 2 nov. 2021 Reactualizat 28 dec. 2021 Expiră 1 ian. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos