Publicat 02 Apr 2019 | Expiră 03 Mai 2019

Inginer Automatizari_Germania

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Detalii job:
- Studii superioare de specialitate: electrice, automatizari, constructii de masini
- Cunoștințe de limbă germană nivel mediu si limba engleza nivel mediu - avansat
- Experiență în domeniul electric, automatizari, minim 3 ani
- Cunostinte si experienta cu S7/TIA pentru PLC SIEMENS.
- Se accepta si candidati cu experienta in alte sisteme PLC precum Schneider, Allen Bradley, etc
- Se face punere in functiune la client cu o durata de la 1 – 3 saptamani, mai ales in Germania, timp in care se plateste diurna Germana si ore suplimentare daca e cazul
- Dupa 2 saptamani de delegatie se acorda o pauza
- Programe diferite, de la prese mecanice la comenzi pentru ecluze
- Candidatul trebuie sa-si dea acceptul ptr. munci minimale de electrician la punere in functiune,de ex. montarea unui cablu suplimentar sau al unui contactor

Descrierea jobului

Clientul nostru este o firma din Landul Baden-Württemberg in apropiere de granita cu Franta.
Firma este specializata in oferirea de servicii pentru prese de inalta tehnologie, mașini de perforare și mașini de forjare moderne.

Beneficii:
- Salariu motivant
- Curs de limba germana gratuit
- In functie de performanta se poate oferi o prima benevola la sfarsitul fiecarui an
- Contract pe perioadă nedeterminată

alfa - Horizont, specializată in resurse umane, recrutează personal calificat în România, în special pentru industria constructoare de maşini din Germania.

alfa-Horizont GmbH & Co. KG din Germania, inregistrata la Amtsgericht Stuttgart, cu cod unic de identificare HRA 729867, are ca scop realizarea unei legături profesionale între România și Germania, asigurând un proces de recrutare bazat pe respectarea intereselor atât ale clienților cât și ale candidaților.

Datorită legăturilor create cu reprezentanții companiilor angajatoare, vă garantăm accesul într-o firmă de succes, cu deschidere către noi colaborări cu specialiști din afara teritoriului german.

Oferim candidaților tot suportul pentru integrarea în sistemul social german, sprijinim și luăm parte la toate demersurile necesare unei temeinice activități și colaborări în Germania, și de asemenea oferim consultanță pe parcursul întregului proces de recrutare.

Expirat
Inginer Automatizari_Germania  -  Alfa-Horizont GmbH & Co. KG