Gratis

Inginer Automatist

Robertt Industrie S.R.L.

Candidatul Ideal

Robertt Industrie are ca directii principale:
* proiectare si construcție de utilaje si echipamente;
* prestarea de servicii (instalări, relocări, mentenanță) pentru firmele care activează in domeniul ambalajelor din carton ondulat;
* proiectarea si execuția de piese de schimb pentru utilajele din industria cartonului ondulat.

Pentru a-i fi usor sa indeplineasca cerintele postului, Inginerul nostru automatist ar avea nevoie de:
- Studii superioare tehnice, Facultatea de Automatica/ Electronica;
- Experienta relevanta de minim 3 ani;
- Cunostinte solide programare PLC;
- Cunoștințe solide MS Office;
- Limba engleza nivel mediu/ conversational;
- Abilități de organizare, planificare si leadership;
- Curiozitate si dorinta de a aprofunda domeniul in care activam;
- Disponibil pentru deplasari ocazionale, impreuna cu echipa de Service, in tara si in afara.

Descrierea jobului

Cu ce s-ar ocupa?
- Proiectare electrica si programarea sistemelor/ echipamentelor livrate de companie (alegerea echipamentelor care intra in componenta sistemelor);
- Supervizarea electricienilor la instalari si punerea in functiune a echipamentelor companiei;
- Depanarea problemelor electrice la masinile relocate de echipa de Service;
- Verificarea retelei de comunicatie si indepartarea eventualelor erori;
- Coordonarea lucrarilor de mentenanta preventiva, curenta, programata sau capitala, conform graficului de mentenanta stabilit pe utilaj;
- Verificarea parametrilor de functionare conform proiect;
- Deplasari ocazionale, impreuna cu echipa de service, la proiectele ce presupun montare/ punere in functiune utilaj (in tara sau afara).

Pentru munca depusa si contributia in organzatie, oferim:
- Contract de munca perioada nedeterminata;
- Salariu corect, negociabil (+ Prima 50eur/ zi lucrata in deplasare, la client);
- Al 13-lea salariu (25% Paste, 25% Craciun, 50% Concediu);
- Prima de fidelitate, anuala.

Program de lucru 08:00-17:00, Luni-Vineri, la 100m de statia de metrou Panteliomon.

ROBERTT este o companie românească, ce activează în domeniul construcției și întreținerii utilajelor din industria cartonului ondulat. Activitatea este împărțită in trei direcții: proiectare si construcție de utilaje si echipamente, prestarea de servicii (instalări, relocări, mentenanță) pentru firmele care activează in domeniul ambalajelor din carton ondulat, proiectarea si execuția de piese de schimb pentru utilajele din industria cartonului ondulat.

Sediul companiei este în București, unde se desfășoară activitățile de proiectare și construcție a utilajelor și pieselor de schimb. Echipa Robertt este formată din oameni cu o vastă experiență în industria cartonului ondulat, acumulată în cadrul unor mari companii de profil. Utilajele concepute și construite în cadrul companiei se adresează pieței locale și internaționale, iar serviciile de întreținere se adresează în special companiilor din România. Deținem o experiență bogată în industria cartonului ondulat, acumulată în cadrul unor mari companii de profil, avem colaboratori cu înalte calificări în domeniu, lucrăm cu furnizori de cea mai bună calitate, ceea ce ne recomandă pentru a ne alege ca partener.

Ținând cont de experiența, calificarea personalului, rezultatele proiectelor anterioare, și nu în ultimul rând, avantajele financiare pe care le puteți obține, considerăm ca o colaborare nu poate fi decât benefică, atât pentru dumneavoastră cât și pentru noi. Misiunea noastră constă în îmbunătățirea continuă în cadrul companiei. Investim în dezvoltare, organizare, implementare și conștientizare cât și în înțelegerea nevoilor clienților noștri creând astfel premizele unei colaborări de lungă durată prin alegerea de soluții optime în procesul de producție, dezvoltare de noi produse pentru satisfacerea nevoilor de îmbunătățire a procesului de producție și operații service de înaltă calitate.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024