Gratis

Inginer Automatist

PSC AUTOMATIZARI SI INSTALATII SRL

Candidatul Ideal

PSC Automatizari si Instalatii angajeaza Inginer Automatist in Apahida, judetul Cluj.

► Interesul pentru domeniul industrial, dorinta de dezoltare profesionala si personala, atentia la detalii si o atitudine responsabila, sunt aspectele esentiale pe care le asteptam de la persoana care va ocupa aceasta pozitie.

Cerinte:
  • Studii superioare tehnice finalizate (preferabil in domeniul automatizari, roboti, electric)
  • Minim 2 ani de experienta in domeniu
  • Experienta in programarea robotilor industriali (UR, KUKA, Fanuc, Kawasaki, ABB)
  • Cunostinte in programare PLC si HMI (principal gama Siemens: Simatic Step7, TIA Portal, WinCC)
  • Experienta cu echipamente electrice de automatizare: actionari electrice, senzori, actionari pneumatice si hidraulice
  • Experienta cu echipamente de retelistica: routere, servere
  • Cunostinte generale IT (Windows, Microsoft Office)
  • Cunoasterea retelelor de comunicatii de date, a protocoalelor de comunicatie
  • Cunoasterea diagramelor P&ID
  • Cunoasterea schemelor electrice ale tablourilor de automatizare
  • Persoana motivata, serioasa, cu bune abilitati de comunicare si relationare
  • Persoana dinamica, atenta la detalii, cu gandire analitica
  • Capabil de a-si atinge obiectivele
  • Abilitati de a lucra in echipa, proactiv, capabil sa gaseasca solutii
  • Disponibilitate la deplasari frecvente in tara, dar si in strainatate
  • Limba engleza, cel putin nivel mediu (scris si citit)
  • Permis de conducere categoria B
Constituie un avantaj urmatoarele:
  • Experienta in mentenanta
  • Cunostinte in programarea sistemelor Vision (Cognex, Keyence, Sick, Omron etc.)
  • Cunosterea limbajelor de programare Visual Basic, C#, C++
  • Experienta in proiectarea schemelor electrice in ePlan
  • Parametrizarea si utilizarea convertizoarelor de frecventa

Descrierea jobului

Descriere job:
  • Dezvoltarea programelor software pentru roboti industriali
  • Realizarea programelor software pentru PLC si HMI
  • Punerea in functiune, service si asisenta tehnica a proiectelor realizate
  • Realizarea documentatiei tehnice pentru produsele si serviciile realizate de companie
  • Proiectarea si implementarea de solutii de comunicatie intre echipamente: Ethernet, Modbus, Profibus, Profinet
Beneficii:
  • Venit salarial corelat cu experienta
  • Echipa tanara si motivata
  • Program de lucru flexibil
  • Comunicare dechisa la nivelul intregii echipe
  • Team buildinguri periodice
  • Bonuri de masa, in valoare de 40 lei/tichet
  • Prime de Pasti, 8 Martie, 1 Iunie, Craciun
  • Decontare transport la sediul firmei din Apahida
  • Prime in functie de rezultate si performanta
  • 1 zi in plus de concediu de odihna, la o vechime de peste 3 ani in firma
  • 1 zi in plus de concediu de odihna, pentru ziua de nastere
  • Decontarea serviciilor medicale, in valoare maxima de 800lei/an
  • Decontarea la sala in valoarea maxima de 500lei/an
  • Decontarea concediului de odihna in functie de vechime: intre 1 an si 3 ani in PSC-> 500 lei/an, intre 3 ani si 5 ani in PSC-> 1.000 lei/an, iar cei peste 5 ani beneficiaza de o decontare de concediu conform legislatiei in vigoare.

PSC Automatizari si Instalatii reuneste o echipa tanara si dinamica de specialisti in automatizari industriale, roboti industriali, comunicatii, electronica si software.Pentru completarea echipei noastre, recrutam ingineri automatisti. Noi iti oferim sansa de a face parte dintr-o echipa formata din oameni cu foarte buna calificare profesionala, cu specializari multidisciplinare, capabila sa ofere produse si servicii de cea mai buna calitate in domeniul automatizarilor industriale.
We make the future happen today!

Asteptam cu interes aplicatia dumneavoastra si va dorim succes!
Va multumim,
Echipa PSC!

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024