Inginer Automatist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Studii superioare, specialitatea Automatică și calculatoare sau Inginerie electrică;
- Cunoștințe de bază scheme electrice de forță și automatizare; sisteme de siguranță;
- Cunostinte de utilizare PC : WORD, EXCEL, FLEXNET, SAP;
- Cunoștințe utilizare automate programabile - PLC;
- Cunoștințe privind protocoalele de comunicație

Descrierea jobului

- Asista si ofera suport echipei in instalarea si functionarea echipamentelor;
- Programeaza, testeaza si implimenteaza software-ului de aplicatie a sistemelor de automatizari cu PLC;
- Pune in functiune diverse instalatii realizate/instalate (eventual coordonarea unei echipe de electricieni);
- Urmareste si respecta planul de mentenanta preventiva in ceea ce priveste functionarea in parametrii tehnici optimi a instalatiilor electrice ale utilajelor si echipamentelor electrice de la nivelul intregii infrastructuri;
- Asigura functionarea sistemelor de automatizari in parametrii tehnici stabiliti;
- Ofera activitati de mentenanta si reparare a sistemelor de automatizare si electrice;
- Participa la realizarea lucrarilor de reparatii, pe domeniul electric AMC – automatizari, la termenele si standardele de calitate stabilite;
- Se asigura de identificarea si localizarea defectiunilor, testarea, calibrarea buclei de reglare automata;
- Se asigura de intretinerea si calibrarea sistemelor si echipamentelor electronice si a robotilor manipulatori;
- Monitorizeaza sistematic functionarea corespunzatoare a echipamentelor, la parametrii tehnici stabiliti, in timpul programului de lucru, in vederea identificarii anomaliilor de functionare;

Saint-Gobain Sekurit este de peste 80 de ani un producător lider de geamuri auto. Ca parte a grupului Saint-Gobain, avem acces la peste 300 de ani de experiență și know-how. Oferim produse și servicii cu valoare adăugată ridicată pe trei piețe. Cu tehnologia vitrării de astăzi, mașina a devenit un spațiu de locuit. Inovațiile fac parte din strategia noastră și cheia succesului nostru.
Publicat 15 oct. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos