Gratis

Imports Specialist

MOL ROMANIA Petroleum Products SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare, de preferinta in domeniul economic sau tehnic;
- Minim 4 ani experiență în import / distribuție / comenzi;
- Experiență financiară (accize, prețuri, volume);
- Experiență de lucru cu sisteme de raportare (extragerea și procesarea bazelor de date);
- Abilităţi de rezolvare a problemelor:
- Abilitati de negociere:
- Orientare spre rezultate;
- Cunoștințe de operare MS Office, SAP;
- Engleză, nivel de bază.

Descrierea jobului

Scopul jobului este de a:
- Superviza si asigura buna desfasurare a tuturor activităților și operațiunilor din Oil Terminal Constanța si anume: importuri de motorină ITT, recepții de Biodiesel, amestecuri motorină cu Biodiesel , încărcări barje si încărcări trenuri;
- Participa la grupuri de lucru cu privire la biocombustibil, stocuri de siguranta si aditivi in Oil Terminal Constanta.
- Coopera in vederea investigarii reclamatiilor si plangerilor de la statii sau de la clienti, cu privire la calitatea carburantului livrat din depozitul Oil Terminal Constanta.
- Asigura activitatea cu reglementările specifice activității logistice și de aprovizionare, atât la nivelul societății, cât și la nivelul Grupului MOL, precum și în conformitate cu orice legislație în vigoare.
- Verifica pierderile tehnologice aferente depozitării stocului comercial de motorină din Oil Terminal Constanța.

Modul in care lucram

La MOL vei avea oportunitatea sa lucrezi intr-un mediu international, dimanic, bazat pe munca in echipa, colaborate si agilitate.

In plus oferim:
O echipa pritenoasa si de ajutor;
Un mediu de lucru dinamic in care ai posibilitatea sa te dezvolti atat profesional cat si personal;
Pachetul nostru de beneficii contine: tichete de masa invaloare de 40 ron/zi, abonament medical privat, asigurare de viata, reducere semnificativa la abonamentul sport.

Grupul MOL este o companie independentă și internațională de petrol și gaze, activă în peste 40 de țări, cu o forță de muncă internațională dinamică de 26.000 de persoane și o experiență de peste 100 de ani în industrie. Grupul MOL este prezent în România din 1993, având operațiuni locale complexe în retailul și en-grosul carburanților, Petchem, Lubrifianți și GPL.
Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024