HR Operation Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru echipa noastra este un Manager operational de Resurse Umane cu excelente calitati in comunicarea cu oamenii de diferite tipologii (de la muncitori pana la ingineri si project manageri), cu abilitati si capabilitati de lider,
coerenta decizionala si spirit de initiative.

Alte cerinte:
Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara din domeniul Shipbuilding/Crewing/Ship repair
Cunoasterea legislatiei in domeniu si modalitatile de emitere ale contractelor de munca
Cunoasterea tehnicilor de recrutare (interviuri si alte metodologii)
Abilitati exceptionale de comunicare verbala si scrisa
Cunoasterea sistemelor de “travel” ale diferitelor linii de shipping/cruise, portale online, documentatie necesara, scrisori de travel, etc.
Cunoasterea legislatiei si metodologiei legate de vize US si alte tipuri de vize pentru muncitori
LImba engleza fluent
MS office nivel avansat (Word, Excel, Outlook)
Cunostiinte de social media si integrarea politicilor de resurse umane in social media
Disponibilitate al ore suplimentare
Disponibilitate de lucru pe alte fusuri orare de pe alte continente
Studii superioare finalizate

Descrierea jobului

- Gestioneaza procesele de recrutare si se implica daca este cazul in procestul de recrutare
- Coordoneaza procesul de Travel (bilete si vize pentru angajati)
- Realizeaza interviurile de importanta majora pentru companie
- Asigura suport direct in procesul de recrutare pentru proiectele critice
- Coordoneaza procesele de testare profesionala a angajatilor in special pentru pozitiile direct productive (teste de sudura, etc)
- Asigura managementul recrutarii si conflictului in diferitele forme de social media
- Integreaza nevoile de personal in social media
- Comunica cu reprezentantul clientului pe parte de travel si organizare echipe
- Comunica cu project managerii din diferitele proiecte si regleaza problemele legate de personal
- Gestioneaza bazele de date cu resurse umane de pe piata si le actualizeaza periodic
- Creeaza resource loading pentru fiecare proiect care vine de la departamentul “Sales”
- Identifica resursele umane strategice si propune salarizarea pe masura performantei si a valori de imput in companie
- Gestionarea managementului de conflict
- Gestioneaza pontajele si verifica salarizarea corecta la fiecare sfarsit de luna
- Asigura respectarea legislatiei in vigoare in toate ariile resurselor umane;

Avantech SRL este o companie care activeaza in domeniul reparatiilor si consotructiilor navale.
Publicat 28 iun. 2021 Reactualizat 26 iul. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos