HR Manager / Recruiter cu germana (recrutare internationala)

SILVERHAND
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem o companie dinamică, multinațională, în plină ascensiune, dornică să-și mărească echipa.
Ne ocupăm de recrutarea candidaților pentru locuri de muncă în Europa!

Pentru a completa echipele noastre din Romania cautam
Project Manager recrutare cu limba germană (m/f)
Locatie: Timisoara,Craiova sau Brasov.

Ce așteptări avem de la tine?

- cunoștințe de limba germană si engleză cel puțin la nivel mediu (de la B1)
- organizare și perseverență
- studii superioare (în curs sau finalizate) - de preferat în domeniul resurse umane, psihologie sau marketing
- experiența nu este obligatorie, dar constituie un avantaj
- cunoașterea pachetului MS Office
- persoană dinamică, cu aspirații, dornică să învețe și să progreseze
- spirit entuziast, motivat
- capacitate de lucru în echipă

Descrierea jobului

Ce presupune postul de Project Manager de recrutare în cadrul companiei noastre?

- contactarea posibililor candidați și a partenerilor din străinătate
- intervievarea telefonică a candidaților care îndeplinesc criteriile angajatorului
- administrarea proiectelor de recrutare
- actualizarea bazei de date
- mentinerea relatiei comerciale cu partenerii nostri

Beneficii/ Ce oferim:

- posibilitate de avansare în cadrul companiei
- training intern
- locatie centrala
- pachet salarial motivant, tichete de masa
- mediu de lucru plăcut, echipă tânără
- bonusuri în funcție de performanță
- teambuildinguri si evenimente corporate
- laptop si telefon de serviciu

Te așteptăm în echipa noastră!

SILVERHAND Romania este o companie de încredere, specializată în medierea de lucratori către societăți de prestigiu din Europa. Menționăm că serviciile noastre sunt complet gratuite pentru candidati!
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 27 Mart. 2024 Expiră 26 Apr. 2024