HR Generalist - Turceni

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru unul din clientii sai, companie multinationala cu activitate de productie, HR Generalist in Turceni, jud. Gorj.

Responsibilities:

  • Intocmeste documentele legate de procesul de angajare, modificare contractuala, incetare activitate (contracte munca, anexe angajare, acte aditionale, decizii incetare, nota lichidare, adeverinte vechime etc);
  • Intocmeste dosarul de angajare si pastreaza documentele la zi, conform legii;
  • Introduce in sistemul sistemul intern de raportare HR datele noilor salariati, modificari si incetari;
  • Urmareste fluxurile electronice de concediu de odihna si alte tipuri de absenteism;
  • Transmite calendarul lunar de HR ce cuprinte perioadele de completare pontaj;
  • Intocmeste documentele si participa la cercetarile disciplinare, impreuna cu departamentul Juridic.
  • Urmareste completarea pontajelor din cadrul punctului de lucru;
  • Verifica corectitudinea completarii acestora. Colecteaza informatiile legate de bonusuri, sporuri si alte elemente si le centralizeaza conform procedurii interne;
  • Pastreaza legatura cu firma de procesare a datelor legate de calculul salarial si le transmite toate informatiile necesare calcului. Supervizeaza tot procesul de calcul si verifica corectitudinea datelor introduce;
  • Ofera suport angajatilor companiei in vederea intelegerii cat mai bine a modului de calcul din fluturasul de salariu;
  • Transmite in plata contributiile si taxele aferente fiecarei luni de salarizare, conform procedurii interne;
  • Introduce in SAP platile de beneficii ale conform Contractului Colectiv de Munca;
  • Transmite raportele specifice calculului salarial catre Financiar si alte departmente, conform fluxul intern;
  • Comanda tichete de masa si tichete cadou.
  • Recruteaza operatori pentru fabricile Aghiresu (jud. Cluj) si Turceni (jud. Gorj);
  • Mentinerea relatiei cu firmele de recrutare pe diferite proiecte.
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu furnizorii departamentului;
  • Participa la dezvoltarea si implementarea proiectelor de HR: cursuri de dezvoltare manageri, evaluari de performanta pentru muncitori;
  • Identifica nevoie de dezvoltare pentru angajati;
  • Gestioneaza relatiile conflictuale aparute.

Candidate Profile:

  • Studii superioare relevante;
  • Minim 4 ani experienta intr-o pozitie de HR Generalist sau similara;
  • Limba engleza la nivel mediu – avansat;
  • Competente de utilizare PC si a sistemelor informatice de lucru (Word, Excel, Outlook, softuri HR) nivel mediu-avansat;
  • Demonstreaza ablitati de lucru in mod structurat si responsabil, cu atentie la detalii si atentie distributive;
  • Este o persoana deschisa, cu bune abilitati de comunicare, rabdatoare, calmasi orientata sa ofere clientului intern un suport cat mai bun si care poate lucra in echipa;
  • Are disponibilitatea de a asimila informatii noi si este o persoana cu un grad ridicat de autonomie;
  • Permis conducere cat. B. dispus/a sa faca naveta pana la fabrica.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 17 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022