HR Business Partner Beius

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Cunostinte temeinice de MS Office, SAP;
  • Abilități de prezentare;
  • Cunoștințe despre industria HR;
  • Analiză / Metode analitice, interpretarea datelor, raportare

Descrierea jobului

  • Ofera suport managerilor in conceperea strategiei pentru angajati, din aria de responsabilitate
  • HR Business Partner pe teme de HR pentru aria de responsabilitate
  • Coordoneaza problemele de HR (situatii de criza, de ex. Economica, sociala etc) la cererea managerului respectiv
  • Este interfata in cadrul escaladarilor
  • Organizeaza informatia relevanta pentru ASI, planificarea personalului (FTE, costuri de personal), KPI
  • Ofera suport in planificarea strategica a fortei de munca
  • Furnizeaza nevoile de personal catre responsabilul de recrutare
  • Coordoneaza managerul pe teme legate de ciclul de viata al angajatilor
  • Coordoneaza si ofera rapoartele de selectie si decizie in procesul de recrutare
  • Sustine managementul talentelor si planificarea succesorilor
  • Sustine si provoaca managerul in cadrul procesului de mariri salariale si coordoneaza selectia programelor de training
  • Ofera suport in procesul de demisii si lichidari
  • Instruieste si ghideaza managerii pe probleme de leadership, managementul abilitatilor
  • Anticipeaza nevoile viitoare si intelege trend-urile si schimbarile pietei
  • Sustine implementarea proceselor si procedurilor de HR

LEONI este un furnizor global de produse si solutii pentru gestionarea energiei si a datelor in sectorul auto si alte industrii. Lantul valoric cuprinde fire, fibre optice, cabluri standardizate, cabluri speciale si componente aferente realizate prin intermediul sistemelor de cablare dezvoltate la comanda, precum și servicii. In calitate de partener de inovatie si furnizor de solutii, LEONI isi sustine clientii cu dezvoltare accentuata si expertiza in sisteme. Grupul de companii listat pe piata arede angajati in 30 de tari, generand vanzari consolidate in valoare de miliarde euro in 2020.
Cautam persoane ca tine.
LEONI proceseaza datele dumneavoastra intr-un sistem informatic care este consecvent in cadrul companiei si care utilizeaza furnizori externi. Prin trimiterea aplicatiei dumneavostra, sunteti de acord cu aceasta procedura. LEONI asigura respectarea protectiei datelor.
*Oamenii de toate genurile sunt tratati in mod egal; Pentru simplificare lingvistica si o mai buna intelegere, in text se foloseste doar forma masculina.
BEI000014
Publicat 2 iun. 2022 Expiră 2 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos