Housekeeping Manager (Guvernanta de Hotel)- Resort Casa Timis*****

DOMENIUL CASA TIMIS SRL

Candidatul Ideal

Cine suntem noi?

Echipa Casa Timiș: Ospitalitate la superlativ

În calitate de gazde la Casa Timiş, este foarte important pentru noi să lucrăm ca o echipă pasionată si dedicată, care se completează și se şi susţine reciproc. Iar pentru acest scop înalt, pe lângă competenţele profesionale, pentru noi contează cel mai mult calitatea umană și spiritul de echipă, calități prin care, putem oferi bucurie și experienţe memorabile, care să surprindă continuu oaspeții casei.

Ce căutăm?
  • O persoana pozitiva si optimista, cu experienta si cunostinte pe zona de Housekeeping,
  • Competente manageriale in coordonarea activitatilor si echipei de cameriste
  • Cunostinte operationale solide (proceduri si standarde specifice domeniului Hotelier)
  • Minim 3 ani experienta pe zona de Housekeeping/ camera din care, minim 1 an pe pozitie de coordonare/supervizare
  • Experienta pe SPA se considera avantaj.

Ce ne dorim de la tine?
  • Pasiune pentru ospitalitate
  • Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare ;
  • Creativitate, deschidere la nou si la schimbare;
  • Initiativa si curajul de a propune proiecte noi;
  • Sa te adaptezi cu ușurință la diverse situații, disponibilitate la a gasi mereu soluții;
  • Empatie, atitudine pozitiva si placerea de a lucra cu oamenii.

Descrierea jobului

Ce o sa faci tu?
  • Vei supraveghea, coordona si te vei implica activ în modul în care se efectuează şi calitatea curăţeniei din camere, spaţiile comune si zona SPA ale Resortului Casa Timis.
  • Vei coordona activitatea cameristelor si vei conduce prin exemplul personal
  • Vei asigura si controla distribuirea materialelor de curăţenie şi consumabilelor în camere şi grupuri sanitare.
  • Vei gestiona dotările şi inventarul din camere, oficii şi spaţii.
  • Vei urmări si te vei implica activ ca serviciile de curăţenie oferite oaspetilor să fie de calitate şi efectuate la timp.
  • Vei organiza curăţenia generală a camerelor si spatiilor comune si pentru proiectele speciale pe zona de cazare.
  • Vei controla respectarea sistemului de colectare a lenjeriei cât şi transportul şi predarea acesteia la spălătorie.
  • Vei verifica modul de aprovizionare zilnică a minibarului din toate camerele resortului si te vei implica activ in aceasta activitate
  • Vei efectua inventarul lenjeriei, obiectelor de inventar din departamentul cazare.

Ce iti oferim?
  • Un loc si un rol important intr-o poveste noua a ospitalitatii romanesti, care scrie deja istorie in turismul viniviticol national.
  • Posibilitatea continua de dezvoltare in domeniul ospitalitatii
  • Respect, stabilitate si siguranta;
  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • Salariu motivant si beneficii;
  • Resurse de lucru de inalta calitate;
  • Mese calde;
  • Abonament medical la o clinica privata
  • Colegi minunati care formeaza o echipa speciala;
  • Training-uri si formare continua.

Casa Timiş este cu şi despre familie, o consonaţă bine gândită între spiritul şi valorile familiei Timiş şi tradiţiile din trecutul bogat al românilor.

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Apr. 2024