Housekeeing Supervisor (Supervizor menaj hotel)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 3450 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cunoașterea temeinică a standardelor de housekeeping.
Capacitatea de a organiza munca, de a distribui sarcinile și de a crea raportare.
Cunoștințe operaționale/tehnice solide.
Atitudine pozitivă și bune abilități de comunicare.
Cunoașterea programelor informatice, inclusiv, dar fără a se limita la, Microsoft Office (Excel, Word și Outlook).
Cunoașterea comunicativă a limbii engleze.
Abilitatea de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă.
Capacitatea de a lucra eficient în condiții de constrângere a timpului și a resurselor.
Diploma în domeniul managementului hotelier, de preferință.
Între 1 și 3 ani de experiență profesională, din care cel puțin 2 ani într-un rol similar.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚILE POSTULUI
- Planifică munca pentru departamentul de menaj și distribuie sarcinile în consecință.
- Responsabil de curățenia, ordinea și aspectul întregului hotel.
- Se asigură că toate camerele sunt făcute conform standardelor Marriott.
- Menține evidenta stocului de consumabile pentru oaspeți, consumabile de curățenie, lenjerie și uniforme.
- Organizeaza inventarele impreuna cu contabilitatea și cu magazionerul general pentru lenjerie, uniforme și mijloace fixe.
- Acorda o atenție deosebită în timpul organizării activităților de eradicare a dăunătorilor.
- Oferă sprijin managerului de menaj pentru a pune în aplicare sistemele și procedurile de menaj.
- Pregătește rapoarte pentru informarea conducerii.
- Este responsabil pentru toate obiectele pierdute, stocand si tinand evidenta acestora
- Inspectarea zilnică a zonelor publice și a vestiarelor angajaților.
- Asistarea și rezolvarea reclamațiilor clienților.
- Verificarea trimiterilor de consumabile.
- Organizarea formării la locul de muncă și evaluarea eficienței acesteia.
- La nevoie, In functie de necessitate, curata camera si zone publice
- Recomandarea recrutării de personal nou.

Moxy Hotels serves as a playground that attracts Fun Hunter travelers and is designed to give guests everything they want and nothing they don’t at an affordable price. Lively public spaces, minimalist style and cozy guest rooms offer up a new way of traveling. The brand is well suited for urban/metro areas with a favorable cost-to-build model, featuring efficient rooms and a lean staffing model.
Publicat 12 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022