Gratis

HOSPITALITY OFFICER (Hotel 4*)

KRONWELL GROUP
2 poziții

Candidatul Ideal

Profilul Candidatului:
  • buna cunoastere a limbii engleze;
  • absolvent de minim studii medii (in turism si industria ospitalitatii reprezinta un avantaj);
  • cunostinte de operare MS Office;
  • cunostintele de operare in programul “Opera” constituie un avantaj;
  • experienta anterioara in industria hoteliera constituie un avantaj;
  • foarte bune abilitati de organizare, atentie la detalii si capacitatea de a duce la capat sarcinile atribuite cu punctualitate, acuratete, politete;
  • excelente abilitati de comunicare, mediere si spirit de echipa;
  • deschiderea pentru a lucra intr-un program flexibil (AM, PM, Noapte, Sarbatori, zile de sambata si duminica);
  • inalte standarde etice.

Descrierea jobului

Responsabilitatile generale ale pozitiei:
  • asigura buna functionare a departamentului Front Office, unde toate aspectele calatoriei si experientei oaspetilor sunt livrate la cel mai inalt nivel;
  • lucreaza ca parte a unei echipe care maximizeaza satisfactia si confortul oaspetilor, oferind un raspuns pozitiv si in timp util la intrebările clientilor si contribuind la rezolvarea prompta a problemelor;
  • pastreaza in permanenta legatura cu Departamentele Marketing si Vanzari pentru rezolvarea si clarificarea oricaror probleme legate de rezervari;
  • coordoneaza activitatea colegilor din Front-Office care ocupa pozitiile de Guest Attendant;
  • se asigura de faptul ca toate lucrarile sunt efectuate in timp util si la standardele Companiei;
  • asigura activitatile specifice, aferente incasarii platilor pentru serviciile prestate si asigura completarea registrelor de evidenta a consumurilor si prezinta notele de plata clientilor;
  • construieste si mentine relatii de lucru eficiente, promovand in acelasi timp cultura si valorile Companiei;
  • asigura aderarea si conformitatea cu toată legislatia specifica, in vigoare.

Descrierea companiei

Cine suntem Noi?
Grupul Kronwell este furnizor national de elita in industria ospitalitatii, certificat de cei peste 20 de ani de experienta. Atentia ne este centrata pe oaspetele acomodat cu performanta, alert si exigent, care integreaza exclusivul in stilul obisnuit de viata. Cautam intotdeauna sa maximizam potentialul si calitatea vietii, sa crestem curajos si sa creem experiente care ne definesc.
Pe langa Kronwell, toate celelalte branduri ale noastre: Qosmo, Bellman, Belaqva, Kasho, Dash, News, Galleria, Papazaur, Prallini, Upfood, sunt recunoscute pentru inspiratia si motivarea data atat oaspetilor cat si membrilor echipelor, spre un standard frumos de viata.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 27 Apr. 2024