Gratis

Head Of Project Manager

CONCRETE & DESIGN SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

Cunoștințe privind partea comerciala, negocierea juridică și financiară.
Experiență de lucru într-un mediu cu ritm rapid, determinat de termene limită. Confort cu ambiguitatea și prioritățile, termenele și cerințele în schimbare dinamică.
Cunoștințe de specialitate privind metodologiile și tehnologiile de dezvoltare a aplicațiilor.
Cunoștințe de specialitate privind standardele și profesionalismul de afaceri, procesele operaționale și metodologiile.
Abilități puternice de management de proiect și analiză și experiență în conducerea echipelor.
Minim 10 ani de experiență în furnizarea de management de proiect.
Excelență în managementul organizațional cu capacitatea de a antrena o echipă de manageri de proiect pentru a gestiona și dezvolta echipe de înaltă performanță și pentru a dezvolta și implementa strategii de program.
Experiență profundă în bugetarea operațiunilor și management fiscal.
Abilitatea de a integra echipe pentru a lucra într-un mediu complex.
Excelente abilități de negociere, luare a deciziilor și rezolvare de probleme.
Software MS Project.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Conduce managerii de proiect, acționează ca expert intern pentru managementul proiectelor.
Oferă direcție și sprijin echipei de management de proiect.
Planifică, dirijează, supraveghează și controlează operațiunile proiectului.
Gestionează echipa de management de proiect și asigură execuția cu succes a proiectelor, de la pre-studiu până la livrare.
Asistență cu capacitatea de management de proiect.
Adunarea și coordonarea personalului de proiect
Gestionați alocarea resurselor proiectului.
Implementarea și gestionarea modificărilor și intervențiilor proiectului pentru a obține rezultatele proiectului.
Conducerea îmbunătățirii continue a calității și eficacității planificării și managementului de proiect / Evaluări ale proiectelor și evaluarea rezultatelor.
Întâlnește și sprijină clienții pentru întâlniri de început, analize de progres, inspecții.
Preluarea proiectului din aplicații/vânzări, verificarea marjelor și a tuturor revizuirilor tehnice și comerciale complete livrabile, finalizate și acceptate de ambele părți.
Evaluați și furnizați feedback cu privire la riscuri, calitate și probabilitatea generală de succes pentru a minimiza impactul negativ asupra obiectivelor și rezultatelor de rezolvare a problemelor.
Colaborează / comunică cu liderii de afaceri pentru a transpune direcția strategică într-o serie de proiecte / inițiative acționabile și măsurabile pentru a atinge scopuri și obiective atât pe termen scurt, cât și pe termen lung.
Contribuirea la armonizarea și automatizarea proceselor și instrumentelor pentru a permite creșterea afacerii prin îmbunătățirea productivității echipei.
Asigurarea conformității managementului de proiect cu procesele și instrumentele globale în fazele de pre-vânzare și livrare.
Responsabilitatea P&L pentru toate proiectele.
Beneficii:
Salariu motivant intr-un mediu de lucru dinamic si profesionist;
Tichete de masa;
Teambuilding;
Bonus Craciun/Paste;
Cadou copii angajati Craciun,1 Iunie;
Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
Contract de munca pe perioada nedeterminata.

Companie cu peste 50 de angajati, cu o echipa completa (arhitecti, structuristi si ingineri de instalatii), tanara si dinamica, cu lucrari diversificate, dorind afirmarea in contextul actual prin furnizarea unor servicii premium, a unor proiecte corect elaborate, instrumentate si optimizate, dorind sa satifaca nevoile clientului si, totodata, sa respecte responsabil normativele si standardele in vigoare.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024