Publicat 28 Mai 2021 | Reactualizat 17 Iun 2021 | Expiră 27 Iun 2021

Head of Marketing & Retention

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Candidatul ideal

Căutăm un coleg care să coordoneze și să inspire echipa noastră de Marketing & Retenție a abonaților și care să ne ajute să promovăm obiceiul lecturii în comunitatea celor mai faini cititori. Acesta este un rol de senior management și raportează direct CEO-ului Bookster.

Cum ești tu?

  • Ai experiență în organizarea unor proiecte complexe de Marketing sau Customer Experience, cât și în coordonarea unei echipe;
  • Ai convingerea că oamenii stau la baza oricărui proiect de succes și încurajezi în echipă o cultură de colaborare, bazată pe transparență, învățare continua și dorință de a inova;
  • Ai cunoștinte solide de Digital Marketing, ești autodidact, curios și îți place să te menții informat cu privire la trendurile pieței;
  • Vezi mai cu seamă jumătatea plină a paharului și cauți oportunitatea în orice criză; #withasmile
  • Ești prieten cu cifrele, ai abilitatea de a analiza date, trenduri și de a extrage informații care se transformă în strategie și apoi în acțiuni concrete;
  • Ai visuri mari și poți inspira echipa ta să le urmeze;
  • Provoci constant status quo-ul și ai curajul de a încerca idei noi.

Descrierea jobului

Ce vei face?

  • Echipa condusă de tine are misiunea de a încuraja lectura în comunitatea cititorilor noștri și a de face experiența Bookster din ce în ce mai faină;
  • Te vei asigura că toți membrii echipei tale primesc sprijin și feedback constant, au claritate în obiective, contexte de învățare și își păstrează pasiunea pentru proiectele noastre; #inlovewithbookster
  • Vei coordona campanii, folosind o varietate de instrumente de marketing, pentru a promova lectura ca mijloc de dezvoltare;
  • Vei stabili strategia de conținut pentru Bookster și vei încheia parteneriate cu biblioteci ce pot asigura accesul cititorilor noștri la cele mai bune cărți și articole;
  • Vei demara proiecte pentru îmbunătățirea experienței online și offline pe care cititorii noștri o au la fiecare interacțiune cu Bookster;
  • Te vei asigura că relația cu cei peste 100.000 de cititori este prietenoasă și că fiecare solicitare a lor este rezolvată rapid și eficient;
  • Vei crea strategia pentru creșterea vizibilității brandului Bookster;
  • Vei monitoriza execuția proiectelor de marketing și retenție derulate, vei analiza rezultatele, iar concluziile obținute vor sta la baza planificării acțiunilor viitoare.

Ce beneficii ai la Bookster?
  • Pachet salarial competitiv, tichete de masă, abonament pentru mobil, 7Card, abonament premium la Regina Maria;
  • 25 de zile de concediu;
  • Un mediu de lucru vesel;
  • Pauză de lectură zilnică;
  • 3 cărți alese special pentru tine de către CEO-ul Bookster;
  • Work from home.

Cum aplici?
Doar aplicațiile primite pe site-ul nostru de cariere vor fi luate în considerare. Următoarea etapă în procesul de recrutare este un test tip GMAT cu 25 de întrebări.

Din pasiune pentru educație și lectură, Bookster este o marcă fabricată în România, prima platformă care aduce cărțile mai aproape de oameni. Bookster este și locul unde te descoperi și înveți – din cărți, din cursuri, din dezbateri, dar mai ales de la colegi. Suntem o echipă de profesioniști tineri, veseli și motivați de o misiune comună: să inspirăm oamenii să își descopere visele și să le atingă.

La Bookster ne-am propus încă de la început să inspirăm oamenii și ne dorim să construim cel mai fain mediu de lucru din România. Bookster reprezintă un proiect modern unde istețimea, creativitatea și profesionalismul se întâlnesc cu antreprenoriatul social, flexibilitatea și distracția, un loc unde vii cu drag dimineața și pleci cu greu seara.

Comunitatea noastră a trecut în prezent de 100.000 de cititori care au acces gratuit la cele mai bune cărți și la o experiență super faină, iar aproape 1.000 de companii din toată țara le oferă angajaților săi serviciile de livrare și de promovare a lecturii oferite de Bookster: Banca Transilvania, ING, Orange, IBM, Kaufland, BRD, BCR, Ernst&Young etc. și lista crește în fiecare săptămână.

Credem că oamenii stau la baza succesului oricărui proiect și de aceea acordăm o atenție foarte mare procesului de recrutare. Vrem să-i selectăm pe cei mai buni oameni care se potrivesc cu valorile noastre: Be kind, In Love with Bookster, Be reliable, Work Smart, With a Smile. Pentru Bookster este important să rezonezi cu valorile companiei dar și cu ceilalți colegi.

Ești pasionat de cărți, educație și lectură, îți dorești să inspiri oamenii și să te dezvolți alături de o echipă de oameni veseli și profesioniști? Te încurajăm să aplici pentru un job care aduce valoare atât pentru tine, dar și celor din jur.

Căutăm să angajăm colegi pentru atitudine și împreună să ne dezvoltăm aptitudinile. Alătură-te echipei noastre and Let’s Read’n’Roll!

Ai aplicat
Head of Marketing & Retention  -  Bookster

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles