Publicat 26 Ian 2016 | Reactualizat 23 Feb 2016 | Expiră 27 Feb 2016

Group Life Underwriter

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte minime:
- Minim 2 ani experinta in ofertarea asigurarilor de group life si health;
- Cunostinte avansate ale pachetului MS Office (Outlook, Word, Powerpoint, in special Excel);
- Experienta in lucrul cu rapoarte, centralizari, polite;
- Limba engleza: nivel mediu / avansat;

Abilitati:
- Persoana adaptabila si dispusa la noi provocari – rezistenta la stress;
- Optimista si cu atitudine pozitiva;
- Spirit de observatie, inovatie, gandire structurata;
- Abilitati de negociere si vanzare;
- Abilitati de organizare;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Buna capacitate de a lua decizii.

Descrierea jobului

- Analizeaza solicitarile de asigurare de grup, intocmeste ofertele si negociaza cu potentialii clienti;
- Emite politele de asigurare de grup;
- Dezvolta si administreaza portofoliul de clienti;
- Elaboreaza rapoarte periodice referitoare la activitate si evolutia portofoliului de clienti;
- Ofera suport fortei de vanzari;
- Ajusteaza tarifele si/sau conditiile contractuale;

UNIQA  Asigurari a  devenit  cea mai noua  membra a  UNIQA Group Austria, odata cu preluarea la finele anului 2008  a companiei UNITA,  prima  companie  cu capital  privat din Romania. UNIQA Asigurari  se  situeaza  printre  liderii  pietei de asigurari generale din Romania, are in prezent aproximativ 1100 de angajati in  46 de sucursale si 101 de agentii si furnizeaza servicii pentru mai mult de 550.000 de clienti. Obiectivul UNIQA  Asigurari  este  de a  creste  in  mod sustinut, constant  si  puternic pe piata  de asigurari locala,  Romania reprezentand o piata foarte importanta pentru strategia UNIQA  Group Austria in regiune.

UNIQA Group Austria este  unul dintre cele mai dinamice si profitabile grupuri de asigurari din Centrul si Sud Estul Europei, lider al pietei austriece si jucator important pe toate cele 20 de piete in care are activitate, având aproximativ 17.500 angajati, 5,7 milioane clienti si aproape 13 milioane polite în 20 de piete regionale.

www.uniqa.ro

Expirat
Group Life Underwriter  -  UNIQA Asigurari SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles