de ani Fără Frică...

Publicat 26 Mar 2008 | Reactualizat 24 Apr 2008 | Expiră 26 Apr 2008

Graphic / Flash designer

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Acest post presupune in principal realizarea partii grafice a site-urilor web.
Va rugam sa nu aplicati pentru acest post daca nu ati realizat niciodata grafica unui site.
Va multumim.

Cerinte:
- Originalitate, imaginatie, foarte bun simt al culorii
- Abilitatea de a lucra grafica pentru mediul web
- Capacitatea de a realiza layout-uri personalizate, utilizand imagini, logo sau alte elemente grafice impuse de clienti, integrate intr-un ansamblu grafic unitar, armonios si functional
- Experienta in editarea de grafica 2D si 3D.
- Cunoasterea la nivel cel putin mediu a Macromedia Dreamweaver
- Foarte buna cunoastere Adobe Photoshop & Illustrator sau Corel Photopaint & Draw.
- Foarte buna cunoastere Flash MX. SwishMax constituie un avantaj.
- Cunostintele de Action Script constituie un avantaj.
- Seriozitate, capacitatea de a respecta termenele.

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Crearea de layout-uri web si decuparea acestora in format web, realizarea template-urilor.
- Realizarea de elemente Flash care vor fi incluse in site-uri: pagini intro, headere, meniuri, cu sau fara fisiere text externe.
- Realizarea de site-uri integral Flash
- Realizarea de aplicatii Flash: prezentari, galerii de imagini, etc.

Salariu motivant, program flexibil, echipa tanara, mediu de lucru placut.

SoftPage Internet ofera servicii de dezvoltare web, web design si promovare web.

Expirat
Graphic / Flash designer  -  SoftPage Internet SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles