Graphic Designer

Thecon SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Agency Graphic Designer

La Thecon căutăm un Graphic Designer care sa se alature unei echipe dedicate în mod special marketingului și soluțiilor creative, sa fie pasionat de grafică și comunicare vizuală, sa aiba un portofoliu de proiecte si idei creative, autentice si să fie inspirat de lumea fără limite a digitalului.

Dacă ai cel puțin doi ani de experiență în domeniul digital, agenție de creație sau un mediu similar și vrei să faci campanii inovative si cu impact, noi abia așteptăm să te cunoaștem!

Cerinte:
Competente si abilitati esentiale - Graphic Designer
  • Cunoașterea procesului creativ și a programelor din suita Adobe, dintre care Adobe InDesign, Adobe Illustrator & Photoshop, în mod special;
  • Creative thinking skills: Abilitatea de a elabora concepte, de a dezvolta și implementa idei creative
  • Cunoașterea regulilor generale în grafică și respectarea cerințelor de brand ale clienților
  • Să fii o persoană orientată către rezultate
  • Iti face placere sa comunici, ai abilitatea de a discuta in mod eficient cu partenerii si clientii
  • Ai o abordare proactivă în situații presante din punct de vedere limitări legate de timp
  • Detii un portofoliu cu lucrări relevante și diverse
Competente si abilitati care te-ar avantaja:
  • CorelDRAW
  • QuarkXPress
  • Adobe Dreamweaver
  • Cunoștințe de bază UI/UX
  • Abilitatea de a lucra cu scripturi de programare, inclusiv XML și HTML
  • Înțelegerea procesului de imprimare și a specificațiilor
  • Familiarizarea cu metodele de producție și redare, inclusiv prin desen, imprimare offset, fotografie, media interactivă, experiență în Motion Graphics, predominantă în After Effects.

Descrierea jobului

Rol si responsabilitati:
• Creezi concepte vizuale pentru a comunica informatii
• Colaborezi cu alți membri ai echipei creative pentru a produce “visuals” si conținut
• Creezi linii directoare pentru modul în care logo-urile și alte materiale de branding ar trebui să fie afișate și utilizate
• Participi la alegerea designului (de exemplu, fonturi și culori) pentru tot conținutul pe care îl folosește compania

Responsabilitati de zi cu zi:
• Creezi imagini plăcute din punct de vedere estetic care însoțesc textul scris
• Creezi postere și panouri publicitare, ambalaje, logo-uri și materiale de marketing
• Utilizezi elemente cum ar fi forme, culori, imagini și multe altele pentru a transmite idei unei audiente
• Utilizezi un software de proiectare pentru a finaliza proiecte si instrumente interne de lucru
• Revizuiesti proiectele pe baza feedback-ului clientului si ale managerului

BENEFICII:
  • Mediu de lucru deschis si prietenos (suntem o echipă fantastică!)
  • Oportunități de dezvoltare continuă
  • Sprijin constant în abordarea provocărilor
  • Mod de lucru: onsite
  • Program de lucru flexibil
  • Knowledge sharing sessions, team building-uri și evenimente ale companiei
  • Acces la cursuri de dezvoltare tehnică onsite și online
  • Sprijin in parcursul tau professional
  • Abonament Medlife - dupa primele 3 luni
  • Bonuri de masa
  • Zi libera pentru ziua de nastere
  • Pauza de masa inclusa in program
  • Prime cadou de Craciun si Paste
  • Evenimente Thecon
Despre Agentia Thecon:

Divizia de Marketing a Thecon Group oferă o gamă variată de servicii de marketing: de la reclame PPC, administrare social media, analiză date și până la creare de strategii complete și implementare. Lucrăm creativ pentru a construi vizibilitate și rezultate pentru toți clienții noștri. Ne mândrim cu portofoliul nostru divers de proiecte în domeniile: fashion, medicină, educație, recrutare, HoReCa, sănătate, construcții, imobiliare, tehnologie și multe altele. Dar cel mai mult ne mândrim cu o echipă care colaborează frumos pentru a crește. Punem accent pe învățarea și dezvoltarea la locul de muncă. De aceea suntem renumiți pentru lucrul în echipă, dar și pentru activitățile pe care le facem la birou. Lucrăm într-un domeniu dinamic în care lucrurile evoluează în pas alert, astfel, ne asigurăm că toți colegii noștri sunt pregătiți să facă față schimbărilor.Pentru noi, locul de muncă înseamnă mai mult decât o clădire și-un birou unde-ți desfășori activitatea. Petrecem 8 ore pe zi în acest mediu, așa că why not make it fun?

Ne-am dezvoltat pe principii precum calitate, proactivitate, asumare, lucru în echipă, schimb de cunoștințe și responsabilitate și așa vrem să continuăm și în viitor.

THECON SRL este o companie românească, înfiinţată în 2006 cu sediul in Galați, specializată în furnizarea de servicii IT (web design, dezvoltare web, SEO, SEM și SMM) de înaltă calitate partenerilor și clienților.

Echipa noastră se află într-o continuă creștere, iar managementul companiei sprijină în mod constant dezvoltarea personala și profesională a fiecarui membru în cadrul unui mediu relaxant și prietenos. Motivarea echipei este o componentă importantă a organizației, din acest motiv beneficiile și integrarea fiecărui coleg în cadrul firmei sunt repere ce ne ghidează activitatea zilnică de echipă unită, inovativă și performantă.

Publicat 16 Nov. 2022 Reactualizat 14 Dec. 2022 Expiră 16 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.