Gratis

Ghid destinatii externe

CHRISTIAN TOUR
10 poziții

Candidatul Ideal

Christian Tour isi mareste echipa!
Suntem in cautarea unor noi colegi, pasionati de calatorii, cu bune abilitati de comunicare si organizare. Ne dorim colegi seriosi, dedicati, entuziasti, veseli, politicosi si cu bun simt.
  • atestat de ghid de turism poate prezenta un avantaj, studii, certificat sau cursuri in domeniu;
  • vorbeste limba engleza la nivel avansat iar daca stie si alte limbi straine are un avantaj;
  • are bune abilitati de comunicare si gestionare a situatiilor dificile;
  • are capacitate de organizare, seriozitate, punctualitate si amabilitate;
  • este disponibil/a pentru deplasari in afara tarii (pentru o perioada de 3-4 luni in destinatii precum: Grecia, Turcia, Egipt,Tunisia, Spania, Albania, etc);

Descrierea jobului

  • preia grupurile de turisti;
  • asigura o atmosfera degajata pe tot parcursul calatoriei;
  • ofera informatii specializate grupului intr-o maniera adecvata, atat inaintea cat si in timpul programului (ex: informatii asupra desfasurarii programului, informatii cu caracter istoric, cultural, etnografic, geografic, economic, referitoare la localitatile si zonele vizitate sau tranzitate etc);
  • promoveaza programele cu caracter optional catre turisti
  • rezolva operativ reclamatiile turistilor si mentine legatura cu agentia de turism organizatoare;
  • gestioneaza situatiile neprevazute care pot aparea pe parcursul excursiei;
  • asigura securitatea turistilor pe intreaga durata a programului turistic;
  • propune solutii de imbunatatire a programelor turistice pe baza propriei experiente si a sugestiilor turistilor;
  • ofera sugestii turistilor privind modalitatile de petrecere a timpului liber;
  • gestioneaza in mod responsabil mijloacele de plata incredintate pe timpul programului;
  • jobul este valabil pentru perioada de sezon: aprilie-septembrie;

Beneficii oferite:
  • training
  • transport
  • cazare
  • masa la hotelurile partenere
  • salariu fix si comision
  • acces gratuit la excursiile optionale
  • experienta de a lucra intr-un mediu multinational

Din 1997, anul în care compania a fost înfiinţată, Christian Tour a devenit unul dintre cei mai mari operatori de turism din România.
De-a lungul acestor 22 de ani de activitate, am acumulat o vastă experiență şi know-how în organizarea vacanțelor iar compania şi-a dezvoltat în mod constant și sistematic poziția sa pe piața turistică.
Astăzi, Christian Tour acoperă toate segmentele de turism organizat, se bucură de încrederea a peste 1.600 de agentii partenere și organizează vacanţele a peste 300.000 de turişti in fiecare an.

www.christiantour.ro

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024