Gestionar

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • 3- 5 ani in domeniul alimentar, de preferat in procesare carne (expunere in industria pestelui reprezinta un mare avantaj);
  • 3- 5 ani management de echipa;
  • Operare PC;
  • Cunoasterea legislatiei care face referire la gestiunea de stocuri;
  • Urmarirea procesului de transformare, de la materie prima la produs finit, cu randamentele aferente;
  • Urmarirea documentelor de contabilitate primara.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa:

· Opereaza in stoc miscarile de marfa;
· Pastreaza documentele justificative legate de stocur;
· Efectueaza lunar inventarul stocului;
· Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a produselor;
· Raporteaza superiorului orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic;
· Ofera informatii despre stocuri superiorului direct;
· Respecta legislatia de gestiune a stocurilor.
  • Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii:
· Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in depozit;
· Raporteaza superiorului direct diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii;
· Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele diferente;
· Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor;
· Raporteaza lunar rezultatele activitatii de gestiune a stocului;
· Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a produselor in concordanta cu regulile HACCP.
  • Asigura miscarea stocurilor:
· Efectueaza transferurile de marfa din stoc deposit in stocuri celorlalte gestiuni;
· Pastreaza evidenta documentelor de transfer, cu semnaturile de predare/primire la zi;
· Emite avize de expeditie, declaratii de conformitate si facturi pentru produsele vandute din depozit;
· Preda marfa catre client conform documentelor emise;
· Informeaza superiorul despre orice reclamatie privind livrarea de produse.

Atelierul Pescaresc este un brand romanesc care are la baza distributia si comercializarea de peste proaspat. Cu o experienta de peste 10 de ani in domeniu, prioritatea noastră este calitatea si diversitatea produselor oferite, având pește de cea mai buna calitate din Delta Dunarii, Marea Neagră cat si produse de import.
Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 8 iun. 2022 Expiră 10 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos