Publicat 28 Sep 2020 | Reactualizat 19 Oct 2020 | Expiră 28 Oct 2020

Gestionar & Operator Logistica, Responsabil Intrari-Iesiri

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii medii (bacalaureat) sau studii superioare.
Cunostiinte de baza aplicatii tip ERP (de preferat Microsoft Dynamics, CDMS).
Cunostiinte de baza operare WMS.
Cunostiinte nivel mediu aplicatii office, inclusiv Outlook.
Cunostinte de baza in procesele specific muncii de depozit.
Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara.
Autorizatie de stivuitorist si talon vizat/valabil
Limba Engleza reprezinta un avantaj.
Persoana capabila sa ia decizii.
Persoana organizata, analitica, motivata, comunicativa.
Abilitatea de a lucra in echipa si a-si sincroniza activitatea cu ceilalti colegi.
Respectuos, reprezinta cu tact si amabilitate valorile companiei.

Descrierea jobului

Descriere post
Responsabil pentru toate operatiunile asociate magaziei GBC, incluzand expeditii si receptii, coordonare si organizare stoc, documentatie operatiuni si documente aferente organizare si depozitare. Aceasta pozitie asigura buna functionare a operatiunilor de gestiune a produselor clientilor companiei. Totodata, pozitia de Gestionar reprezinta filtrul de intrare si iesire a fiecarui produs dinspre si catre client. Obiectivul postului este de a asigura conformitatea cantitatilor fizice de produse cu cantitatile scriptice mentionate in actele explicative (intrare, stoc, iesire).

Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa

  • Opereaza in stoc miscarile de marfa.
  • Pastreaza documentele justificative legate de stoc si miscarea stocului.
  • Efectueaza la cerere inventarul stocului de marfa per reper/repere.
  • Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei.
  • Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic.
  • Ofera informatii despre stocuri si verificari punctuale.
  • Respecta legislatia de gestiune a stocurilor.
  • Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare.
  • Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii.
  • Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei.
  • Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie.
  • Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante.
  • Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor.
  • Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor.
  • Se ingrijeste de managementul depozitului central si planificarea folosirii spatiului
  • Asigura ordinea si respecta instructiunile privind depozitarea in bune conditii a marfurilor
  • Respecta procedurile interne GBC privind organizarea activitatii si definirea proceselor
  • Se supune legii gestiunii (Legea nr.22 /1969 modificata prin Legea nr. 54/1994 cu toate modificarile si completarile ulterioare).
Locatia activitati: Popesti Leordeni, Sos Oltenitei 209

Asigura miscarea stocurilor
  • Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in sub-stocuri si retur.
  • Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi.
  • Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege.
  • Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata si in perfecta stare.
  • Aranjeaza si depoziteaza marfa corect si complet
  • Mentine si intretine ordinea si curatenie in depozitul GBC
  • Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei.
  • Listeaza documentele fiscale ce insotesc marfa si le transmite clientului.
  • Preda marfa catre client conform documentelor emise.

Expediaza marfa catre clienti
  • Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii.
  • Proceseaza si emite certificatele de garantie, in conditiile agreate cu producatorii, furnizorii si client aferenti.
  • Proceseaza si emite documentele de curierat, asigurand conformitatea si integritatea expeditiei.
  • Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa.
  • Indosariaza si raporteaza documentele de plecare ale marfurilor: AWB, CMR, etc.
Alte activitati
  • Organizeaza preliminar dosarele pentru declaratiiile Mediu si Intrastat.
  • Organizeaza si dispune aprovizionarea cu materiale necesare ambalarii, depozitarii si etichetarii corespunzatoare a expeditiilor si marfurilor.
  • Managementul si raportarea deseurilor rezultate conform normelor de calitate ale companiei GBC
  • Gestioneaza comenzile de consum pentru cheltuielile de material aferente situatiilor de lucrari GBC.
  • Raporteaza consumul pentru fiecare lucrarea responsabilului de cont aferent.
  • Organizeaza reciclarea materialelor folosite, acolo unde este cazul.
  • Se ingrijeste de buna organizarea si curatenie a spatiilor de care raspunde.

Se ofera:
  • Pachet salarial competitiv + abonament transport sau decontarea combustibil
  • Bonusuri periodice in functie de implicare si realizari
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata

GBC is a leading True Value Added Distributor and Integrator on Romanian market for audio-visual and security & safety solutions. A successful story with thousands of local governance, educations, corporate and residential projects, a huge warehouse of strategic items available for NBD shipping and the ability to design and install state of the art solutions with first class services. With a solid international presence, GBC is proudly representing on Romanian Market vendors like: Panasonic, Sony, InFocus, Chief, Projecta, LG, Philips, Ctouch, Extron, Kramer, LifeSize, Polycom, Cisco, Televic, etc
You are welcome to share our vision at www.gbc.ro

Gestionar & Operator Logistica, Responsabil Intrari-Iesiri  -  GBC

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles