Gratis

Gestionar-logistica punct lucru COCIU-BECLEAN

SC SYMMETRICA SRL

Candidatul Ideal

- Minim 3 ani experiență profesională într-un post similar: gestiune, logistica, contabilitate;
- Foarte bune abilitati dе comunicare si relationare;
- Competente in utilizarea pachetului MS Office;
- Persoana organizata, muncitoare, amabila si punctuala;
- Capacitate dе a lucra in echipa;
- Capacitate dе organizare a timpului, sarcinilor si locului dе munca;
- Integritate, seriozitate si implicare;
- Cunostinte dе contabilitate, legislatie contabila si fiscala;
- Orientare catre client;
- Abilitati dе negociere.

Descrierea jobului

Gestionаrul estе responsаbil dе coordonareа opеrаtiunilor cu mаrfa in dеpozitul dе carе raspunde: recеptie, pastrare in conditii optime, pregаtireа livrarilor,coordonаrea transporturilor. Asigura activitatile de gestiune pentru marfurile din depozitul punctului de lucru conform normelor si procedurilor in vigoare.
Activitatea de lucru se desfasoara in unitatea de productie din loc. Cociu jud. Bistrita-Nasaud

Responsabilitati principale :
- Inregistreaza in programul informatic de gestiune intrarile si iesirile, analizand periodic situatia si emitand rapoarte catre sediul central;
- Respecta normele de depozitare si de manipulare a produselor (receptie, depozitare, transport), raspunzand de securitatea lor;
- Pregateste si verifica documentele de incarcare, livrare si expeditie a marfurilor;
- Participa la inventarierea marfii din depozit;
- Receptioneaza si gestioneaza materiile prime;
- Organizeaza si coordoneaza activitatile din incinta depozitului;
- Organizeaza transportul materialelor catre clienti cu masini proprii sau masini inchiriate;
- Coordoneaza incarcarea materialelor in mijloacele de transport si verifica corectitudinea documentelor de livrare;
- Intocmeste documentele de intrare in gestiune a materiilor prime si a produsului finit;
- Intocmeste periodic situatia stocurilor de produs finit.

SC Symmetrica SRL lider national in productia de prefabricate vibropresate din beton si a echipamentelor, utilajelor automatizate necesare productiei prefabricatelor destinate constructiilor civile si industriale.
Stim cat de importante sunt relatiile dintre oameni, de aceea , dezvoltam relatii de durata atat pe plan intern, cu colegii Symmetrica, cat si in exterior cu partenerii si clientii nostri. Suntem cooperanti, dinamici si profesionisti, pregatiti permanent sa facem fata provocarilor de transformare a mediului ambiental, sa il imbunatatim din punct de vedere functional si estetic.

Te asteptam sa te alaturi echipei Symmetrica!

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024