Gestionar depozit

S.C. Ditto Srl - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 3000 - 3500 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

· Experienta intr-un rol similar de minim 2 ani;
· Permis de conducere categoria B
· Nivelul de studii: mediu (diploma de bacalaureat)
· Cunoștințe de operare pe PC (abilități bune în Excel / Word)
· Cunostinte de legislatie gestiune stocuri
· Abilitati de comunicare, orientare spre consumator;
· Onestitate si etica, punctualitate
· Spirit organizatoric proactivitate, capacitate de a găsi soluții
· Usurinta in manipularea fizica si ordonarea obiectelor in mediul profesional, conformist, ordonat eficient, spirit practic, sociabilitate, tact, amabilitate.

Prezinta avantaj
· Cunostinte de contabilitate primara

Descrierea jobului

Cautam sa ne marim echipa cu un gestionar organizat si proactiv, care cu o atitudine profesionala sa reprezinte firma in probleme de gestiune fizica a stocului si sa fie in legatura directa cu clientii in probleme legate de livrari

RESPONSABILITATI
· Administreaza documentele justificative legate de stocuri
· Efectueaza periodic inventarul stocului de marfa
· Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
· Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
· Efectueaza receptia fizica si inregistrarile de intrare in stoc a marfii la intrarea in magazia firmei
· Verifica documentele la introducerea NIR-ului si semnaleaza eventualele neconcordante
· Inregistreaza, prelucreaza si pastreaza informatiile referitoare la situatia stocurilor
· Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
· Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor
· Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
· Preda marfa catre sofer/client conform documentelor emise
· Securizeaza marfa in vederea livrarii
· Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa

BENEFICII:
· Salariu fix și structură de bonus competitive
· Bonuri de masa
· Telefon de firma
· Laptop de firma

Suntem o echipa care crede in principii si integritate, valorificam initiativele inovatoare si ne asumam raspunderea. Calitatea produselor si serviciilor noastre este dinamica, mulandu-se de fiecare data conform cerintelor speciale ale fiecarui client. Impreuna cu noi, va veti intampina angajatii si clientii intr-un spatiu curat, igienic si usor de intretinut, in care micile atentii, mesajele personalizate pe carpete, aerul improspatat al incaperii, sapunurile hidratante, vor completa imaginea unei companii puternice si responsabile.

Cu o experienta de 20 ani, activitatea firmei a cunoscut o dezvoltare continuă de la an la an, largindu-si gama de produse comercializate. In anul 2008 am reusit sa aducem pe piata un nou produs al Ditto, sapunul lichid, iar in 2009 am dezvoltat o gama larga de produse proprii din hartie: prosoape rola si hartie igienica, role industriale si role medicale. In momentul actual, productia noastra isi gaseste cumparatori dintre cei mai pretentiosi iar calitatea produselor noastre ii mentine in portofoliul nostru de clienti.

Scopul nostru este sa avem un impact pozitiv, atat asupra mediului ce ne inconjoara cat si asupra societatii in care traim. Incercam sa facem acest lucru prin marcile noastre, operatiunile si relatiile noastre comerciale, prin contributiile noastre si multitudinea de alte mijloace prin care ne implicam in viata societatii. Un exemplu concret al asumarii responsabilitatii sociale este statutul nostru juridic, de Unitate Protejata Autorizata, care ne permite asigurarea unui loc de munca persoanelor a caror incluziune sociala este foarte dificila, datorita dizabilitatilor fizice, mentale sau asociate.

Suntem constienti de complexitatea acestui proces neintrerupt, ce necesita investitii in oameni, infrastructura interna, portofoliu, oferta si suntem dispusi sa investim intreaga noastra creativitate si efort pentru a deveni un partener de incredere pentru angajati si clienti deopotriva!

Publicat 21 ian. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos