Gratis

Gestionar Depozit-Bolintin-Deal, CTPark-km 23-Autostrada A1

Schenker Logistics Romania

Candidatul Ideal

Cerinţe
  • Studii medii absolvite;
  • Cunoștințe limba engleză - nivel mediu ;
  • Cunoștințe PC și/sau MS Office - nivel mediu;
  • Orientare către client și atenție la detalii;
  • Experiență în coordonare echipe;
  • Persoană dinamică și responsabilă;
  • Experiență pe un post similar sau în domeniul Logisticii - reprezintă un avantaj;
  • Disponibilitate de a lucra în 2 ture: L-V în intervalele 6:00 - 14:30 și 13:30 – 22:00.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Gestionează stocurile – responsabil/ă de acuratețea acestora în aplicațiile interne;
  • Întocmește documentaţia spеcifică а stocurilor și verifică documentele specifice (CMR etc);
  • Monitorizează și dezvoltă indicatorii de performanță și eficiență (KPI-uri);
  • Coordonează echipa și turеle de lucru;
  • Se asigură că echipa cunoaște și atinge/depășește indicatorii de performanță;
  • Gestionează intrările de mărfuri;
  • Se asigură că mărfurile sunt înregistrate și manipulate prin etichetarea tuturor coletelor primite;
  • Responsabil de pregătirea comenzilor în timpii agreați, respectând instrucțiunile de lucru și solicitările clientului;
  • Menține legătura cu clientul prin e-mail și telefonic în limba română și în limba engleză.

Beneficii
  • Bonuri de masă;
  • Acces la training-uri – în funcţie de aplicabilitatea in activităţile zilnice;
  • Pachet - discount la furnizorii Schenker;
  • Bonus performanţă – în funcţie de politicile companiei;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

At DB Schenker, you are part of a global logistics network that connects the world. A network that allows you to shape your career by encouraging you to contribute and truly make a difference.

With more than 74,500 colleagues worldwide, we welcome diversity and thrive on individual backgrounds, perspectives and skills. Together as one team, we are Here to move.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024