Funcționar contracte vanzari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Societatea HeidelbergCement România S.A. organizează un proces de selecție pentru ocuparea unui post vacant de Funcționar contracte vânzări, pentru punctul de lucru Fabrica de ciment Fieni, jud. Dâmbovița.

Cerințele postului
Studii și experiență:
  • absolvent de studii medii, prezintă avantaj studii superioare în domeniul economic;
  • minim 1 an experienţă într-un domeniu similar,

Cunoștințe și abilități necesare:
  • foarte bune cunoștințe de operare MS Office;
  • prezintă avantaj cunoștințele de operare SAP (modul SD);
  • abilităţi de lucru în echipă şi de rezolvare a problemelor;
  • bune abilităţi de comunicare și relaționare;
  • spirit de inițiativă;
  • capacitatea de respectare a termenelor.

Descrierea jobului

Principalele responsabilități:
  • verifică și propune crearea clienților de ciment/filer în baza de bate SAP;
  • întocmește contracte și acte adiționale, conform procedurilor operaționale și utilizând sistemul SAP;
  • creează, verifică și modifică limite de credit conform solicitările primite;
  • verifică și urmărește zilnic ca livrările să se desfășoare în condițiile contractuale;
  • periodic întocmește și transmite înștiințări către clienți, cu privire la modificările contractuale (prelungire termen etc);
  • înregistrează și urmărește circuitul documentelor transmise și primite de la Reprezentanții de Vânzări.

Procesul de recrutare și selecție constă în următoarele probe:
  • testare cunoștințe MS Office;
  • interviu.

În cazul în care considerați că îndepliniți cerințele de mai sus și sunteți interesat/ă de acest post, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs., până la data de 31 Mai 2022, la adresa: recrutare@heidelbergcement.ro.

Grupul HeidelbergCement, producător de ciment, betoane şi agregate, este lider mondial în domeniul materialelor de construcţii şi unul dintre cei mai importanţi investitori germani din România. Pe piața locală, HeidelbergCement România S.A. este unul dintre cei mai importanți producători de ciment, agregate și betoane, având 3 fabrici de ciment, 19 stații de betoane, 7 cariere și 5 balastiere.

Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 31 mai 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos