FUNCTIONAR COMERCIAL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare tehnice/economice
  • Competenţe operare sistem SAP(prezinta avantaj)
  • Competenţe de comunicare interpersoanlă
  • Simţ dezvoltat al detaliilor
  • Aptitudini organizatorice şi sistematice
  • Spirit de iniţiativă
  • Asumarea responsabiliăţii
  • Spirit de echipă
  • Corectitudine
  • Receptivitate
  • Spirit de observaţie
  • Echilibru emoţional, constanţă în atitudini
  • Atitudine pozitivă
  • Amabilitate

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Întocmeşte oferte de vânzare pe baza preţurilor conforme condiţiilor comerciale specifice clientului
  • Asigură întocmirea şi transmiterea documentelor în legătură cu activitatea de vânzare a produselor marfă şi a serviciilor asociate
  • Asigură primirea şi înregistrarea instrumentelor de plată prezentate de client la cumpărarea produselor
  • Comunică clienţilor date referitoare la disponibilitatea produselor solicitate, preţurile de vânzare şi stadiul de realizare a comenzilor acestora
  • Asigură informarea corectă şi promtă a clienţilor faţă de sesizările şi propunerile făcute de aceştia în legătură cu marfa vândută/activitatea de vânzare

Global Plast este o companie cu 18 ani vechime pe piata din Romania. In acest moment are 5 puncte de lucru la nivel national, distribuind produsele proprii in toate marile orase din tara. Produsele sunt apreciate pentru preturile competitive si popularitate. Global Plast este unul dintre primii 3 mari jucatori pe piata produselor consumabile si de menaj, fiind prezent in toate marile hypermarketuri din tara.

Publicat 5 nov. 2021 Reactualizat 3 dec. 2021 Expiră 5 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos