Publicat 17 Feb 2017 | Reactualizat 25 Feb 2017 | Expiră 20 Mar 2017

Frontend Developer (CSS/HTML/Javascript)

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 luna si 1 zi experiență în IT Hardware, IT Software

Candidatul ideal

Suntem in cautarea de colegi noi pentru FRONT END DEVELOPER, entuziasti si cu experienta sa se alature echipei noastre IT Online;
Cautam colegi noi cu o pasiune pentru cod si baza de date, sa cunoasca platforma Wordpress, dorinta de a invata tehnologii noi si de a impartasii lucruri interesante cu altii;
Candidatii nostrii ideali sunt foarte atenti la detalii, au o abordare pragmatica si ne ajuta la provocarile tehnice de zi cu zi;
Este necesara experienta relevanta de CSS, HTML si JavaScript/jQuery;
Viitorii nostri colegi se gandesc intotdeauna la user si la cum sa dezvolte produse cat mai prietenoase;
Sa fie sociabili si comunicativi;
Sa fie intotdeauna "up to date" in legatura cu trend-urile si noutatile in domeniu;
Sa nu aiba foarte multe secrete pentru ei: SASS/LESS, Bootstrap, FontAwsome, BowerJS, AJAX;
Desi nu e obligatoriu, ne-ar mai placea sa aiba ceva experienta cu PHP si MySQL.

Descrierea jobului

+3 ani de experienta in dezvoltarea de siteuri web pe platfoma wordpress;
Experienta in dezvoltarea de teme si pluginuri Wordpress;
Cunostinte de SASS/LESS;
Cunoasterea unui framework CSS ( Bootstrap, Foundation, etc.);
Cunostinte avansate de HTML, CSS, JavaScript/jQuery;
Cunoaste in detaliu structura bazei de date MySQL a Wordpress;

Ringier is based on an impressive history going back almost 180 years and which has been shaped by renewal, innovation and courage. From its early days as a printing company, Ringier has developed into a media and entertainment company while preserving its original values. The company was founded in Zofingen, Switzerland, in 1833. Today some 6,500 employees in 14 countries work for Ringier, of which 3,500 are based in Switzerland. Ringier is carrying print, broadcast, radio, online, mobile media brands, apps, job platforms, e-commerce platforms, horizontal classifieds businesses, and is a successful player in the printing, entertainment and internet business. Ringier is a Swiss family-company with headquarters in Zurich.

Frontend Developer (CSS/HTML/Javascript)  -  RINGIER ROMANIA

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă