Publicat 17 Ian 2017 | Reactualizat 17 Feb 2017 | Expiră 18 Feb 2017

Front End Developer - Let's build something BIG ! :-)

CONFIDENTIAL
1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Esti pasionat si ai o atentie deosebita pentru detalii, mai ales in adoptarea noilor tehnologii ?
- Te incanta ideea implementarii de solutii foarte creative si captivante pentru utilizatori ?
- Rezisti presiunii si flexibilitatii activitatii intr-o companie tânara ?
- Iti place sa lucrezi intr-o echipa Agile, în colaborare cu ingineri software, web designeri si administratori de sistem profesionisti ?

Descrierea jobului

- Experienta avansata in dezvoltarea de aplicatii in AngularJS si NodeJS - Abilitati solide de dezvoltare UI/UX (responsive & adaptive design, ...) - Experiența cu tehnologii web: HTML5, CSS3 si Sass precum si cunostinte de HTTP, REST, JSON, OAuth - Bună înțelegere a principiilor de proiectare orientata pe obiecte (Object Oriented Programming) - Capabil sa optimizeze performanta aplicatiilor prin monitorizarea constanta a acestora - Prioritizarea si administrarea task-urilor folosind o aplicatie comuna de gestiune. - Experienta de lucru cu un IDE modern care contine: Git/Mercurial/SVN, documentarea codului, gestionarea versiunilor.

Descrierea companiei

Ce NU facem:
1. Nu construim site-uri "de la zero" in Wordpress, Drupal etc.
2. Nu lucram pentru clienti pretentiosi care isi schimba cerintele de la o zi la alta
3. Nu construim magazine de ecommerce in Prestashop, Magento, Opencart etc.
4. Nu lucram part time. Nu aplica daca vrei part time.

Ce facem:
1. Construim ceva sexy in materie de e-commerce :)
2. Bem cafeaua si stam la bancuri in fiecare zi

Ce avem nevoie sa faci tu:
1. Sa iti pui amprenta si sa vii cu idei despre cum ar trebui sa arate procesul de e-commerce
2. Sa construim impreuna o companie multinationala in care sa ai venituri (fixe si bonusuri) ca developer mai mari decat in orice companie din Romania (MINIM 1500 eur net/luna in primele 3 luni pana vedem cat esti de bun)

Expirat
Front End Developer - Let's build something BIG ! :-)  -  CONFIDENTIAL