Publicat 11 Iun 2018 | Reactualizat 11 Iul 2018 | Expiră 12 Iul 2018

Front Desk Receptionist / Asistent Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii /superioare finalizate;
Cunostinte avansate a pachetul Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint);
Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
Permis categoria B - criteriu obligatoriu
Abilitäti de analiza si sintetiza;
Abilitati de comunicare si de a lucra in echipa;
Initiativa si spirit organizatoric;
Capacitate de invatare rapida si de a gestiona mai multe sarcini simultan;
Responsabila si ambitioasa;
Prezenta placuta si pozitiva;

Descrierea jobului

· Preia apelurile telefonice;
· Actioneaza ca interfata cu restul departamentelor si intermediaza comunicarea cu Plant Manager;
· Stabileste intalniri la cererea departamentelor;
· Asigura o buna comunicare cu toate departamentele firmei si transmite corect si in timp util informatiile;
· Redactarea si preluarea corespondentei de afaceri;
· Pregatirea documentelor si prezentarilor pentru sedinte/intalniri;
· Oferirea de informatii si suport persoanelor care intra in companie;
· Intampina, preia si directioneaza vizitatorii;
· Asigura activitati de protocol;
· Rezervari hotel parteneri externi, rezervari auto;

Beneficii:
· Un pachet salarial atractiv corespunzator cu pozitia;
· Bonuri de masa;
· Asigurare privata de sanatate;
· Integrarea intr-o echipa tanara si dinamica;
· Pregatire profesionala excelenta si conditii foarte bune de lucru;
· Oportunitati in formarea unei cariere profesionale;
· Un mediul de lucru placut.

Lacon Electronic SRL este o subsidiara a grupului german Lacon Electronic GmbH, al carui sediu principal este in Karlsfeld, (MÜnchen-Germania). Filiala din Romania sa afla in Orasul Galati, avand peste 350 de angajati.
Grupul Lacon produce componente electronice si electromecanice pentru industria de cai ferate, automotive, medicina si multe altele. Lacon Electronic este unul din liderii pietei avand o experienta de peste 30 de ani in domeniu.

Expirat
Front Desk Receptionist / Asistent Manager  -  Lacon Electronic SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles