Publicat 09 Dec 2019 | Reactualizat 08 Ian 2020 | Expiră 09 Ian 2020

FRONT-DESK OFFICER

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

MAURER IMOBILIARE SIGHISOARA ANGAJEAZA FRONT-DESK OFFICER

- Abilitati excelente de comunicare si relationare;
- Competente solide de comunicare orala si scrisa in limba romana si limba engleza;
- Cunoștințe de operare în MS Office (Word și Excel);
- Persoana sociabila, cu o atitudine pozitiva si spirit de echipa;
- Capacitate de organizare și planificare;
- Persoana organizata si metodica, proactiva;
- Minim un an experienta intr-un post similar.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
- Interfata in relatiile cu clientii, furnizorii si colaboratorii firmei prin preluarea apelurilor telefonice din tara si strainatate;
- Primirea si indrumarea vizitatorilor in companie, lamurirea aspectelor cu privire la solicitarile acestora;
- Preluarea de documente, mesaje telefonice si expedierea corespondenteil;
- Raspunde de intampinarea clientilor in zona de receptie; activitati de protocol;
- Administreaza obiectele de inventar din cadrul departamentului;
- Intampinarea vizitatorilor (potentiali angajati, clienti, parteneri de afaceri etc.) si asigurarea protocolul aferent;
- Activităţi administrative: fax, email şi operare PC;
- Administrarea diverselor evidente si baze de date;
- Raspunde de pastrarea si alocarea cheilor si documentelor aferente masinilor din parcul auto.

MAURER IMOBILIARE este o societate cu capital privat german, care şi-a început activitatea în construcţii imobiliare în anul 2006.

Experiența Maurer Imobiliare poate fi exprimată în cifre, astfel:

13 ani experiență în domeniul dezvoltării imobiliare; 7 proiecte dezvoltate în puncte cheie ale României din care trei în Brașov și câte unul în Constanța, Cluj-Napoca, Sibiu, Târgu Mureș; 5 orașe în care construim adevărate comunități; peste 7000 de apartamente vândute în toată țara.

Succesul companiei Maurer Imobiliare nu se numără în apartamente vândute, ci în miile de familii fericite. Succesul companiei Maurer Imobiliare înseamnă respectarea promisiunilor, înseamnă încrederea în valorile pe care acest proiect unic în România a fost fondat.

Doar așa, Maurer Imobiliare se traduce prin „Constructorii de visuri”.

Expirat
FRONT-DESK OFFICER  -  Maurer Imobiliare Sighisoara SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles