Gratis

Front Desk Officer/Receptie Clinica Medicala

Med Anima S.R.L.

Candidatul Ideal

Echipa de Receptie cauta coleg nou pentru pozitia de Receptioner. Ne dorim sa ne extindem echipa cu un nou membru care sa promoveze activ valorile Centrului Medical si anume: grija, respectul si daruirea fata de pacienti, calitatea serviciilor oferite, profesionalism, integritate si spirit de echipa.

Iti place sa relationezi cu ceilalti si sa gasesti solutii pentru problemele intampinate?
Ai dorinta reala de a-i ajuta pe ceilalti si esti interesat sa inveti si sa te dezvolti?

Poti fi persoana potrivita, daca bifezi cerintele minime de mai jos:
- minim 1-2 ani experienta pe un rol similar; experienta anterioara intr-o receptie de clinica medicala constituie un avantaj
­- absolvent studii superioare
- cunostinte medii de operare PC (Word, Excel, Internet)
- cunostinte medii de limba engleza
- cunostinte minime de contabilitate primara
- orientare catre pacient si excelente abilitati de comunicare (claritate si coerenta in exprimare)
- atentie la detalii si o buna atentie distributiva
­- disciplina, atitudine proactiva si deschidere in relatia cu pacientii (rabdare, tact, respect, prezenta de spirit)
- entuziasm, onestitate, deschidere la noutate
- buna capacitate de planificare si organizare, promptitudine in realizarea sarcinilor
- abilitati de lucru in echipa

Descrierea jobului

Activitati:
- intampina pacientii clinicii cu o atitudine calda si ii indruma catre cabinetele medicale
­- preia apelurile telefonice si ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈furnizeaza informatii complete si corecte in legatura cu serviciile medicale oferite de clinica
- efectueaza programari pentru consultatii/servicii medicale conform solicitarilor primite
- incaseaza contravaloarea serviciilor medicale si completeaza documentele justificative aferente
- inregistreaza corect datele pacientilor in baza de date
- faciliteaza eliberarea diverselor documente medicale solicitate de pacient
- colaboreaza indeaproape cu specialistii clinicii, astfel incat pacientii sa beneficieze de o experienta la standarde ridicate
- promoveaza activ serviciile clinicii
Sa fii politicos, amabil si binevoitor in interactiunea cu pacientii este un „must-have”! 😊

Beneficii:
- contract de munca full time si pe perioada nedeterminata
- posibiliati de dezvoltare profesionala
- posibilitati de evolutie salariala si profesionala
- bonus in functie de realizari
- tichete de masa

Daca indeplinesti conditiile de mai sus si ti se pare interesanta oportunitatea de a face parte din echipa de Med Anima, te rugam sa aplici la acest job avand CV-ul cat mai complet.
Abia asteptam sa te cunoastem!

In contextul actual, in care sanatatea psihica a populației este o prioritate, noi, Med Anima, Centru medical dedicat afectiunilor neuropsihice, aderam la miscarea ce isi propune schimbarea în bine.
Misiunea noastra este de a imbunatati ingrijirea si recuperarea persoanelor cu tulburari psihice prin oferirea de servicii medicale de inalta calitate, punand in slujba pacientului cele mai noi descoperiri in domeniu.
In acest sens, in 2018, am adus, pentru prima data in Romania, stimulare electrica transcraniana (HDCstim) in tratamentul afectiunilor neuropsihice, primul dispozitiv medical din lume folosit in astfel de afectiuni, printr-o colaboare dintre Med Anima, Newronika si “Universitatea di Studi din Milano”. Urmand acest curs al inovatiei, suntem autorii unei alte premiere nationale, prin parteneriatul dintre Med Anima si R-Biopharm Germania. Folosim in cadrul clinicii testul Genetic ABCB1, singurul test din lume utilizat in optimizarea tratamentului depresiei. Din 2019 am introdus noi teste genetice in colaborare cu laboratoare din SUA.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024