Gratis

Freight Forwarder

S.C. AIGLE CONSULT S.R.L
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii universitare/medii
Experienta in domeniul transporturilor , constituie un avantaj
Experiență de lucru pe platformele specifice domeniului
Experienţa in activitati comerciale;
Cunoasterea limbii engleze avansat + o alta limba straina de circulatie internationala (franceza) etc.
Bune abilitati de operare calculator (Office/Internet);
Spirit de echipa;
Abilitati si competente de comunicare directa, scrisa si in mediul online;
Acreditari, certificari si cunoasterea legislatiei specifice domeniului , constituie un avantaj;
Un bun spirit de planificare si organizare al activitatilor, orientare catre solutii;
Persoana energica ,responsabila ,organizata

Descrierea jobului

Coordonarea contractelor de transport intern si international (urmarirea derularii efective a transportului);
Intocmirea de oferte de transport;
Monitorizeaza evolutia curselor si pozitionarea camioanelor
Administrarea relatiilor cu clientii existenti
Urmarirea incasarii creantelor de la clienti;
Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);
Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat;

Descrierea companiei

www.aiglegroup.eu
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024